Renegade, segmentini sallayacak !

İtalyan ve Amerikalı tasarımcılar ile mühendisleri tarafından geliştirilerek İtalya-Melfi'de üretilen Renegade, Jeep 'in tarihinde İtalya'da üretilen ilk otomobili olmasıyla da önem kazanıyor.

Ağustos ayından itibaren satışına başlanan Cherokee ve ekim ayı itibarıyla pazardaki yerini alacak olan Renegade ile yıl sonunda 2013'e göre satışlarını  %100 arttırmayı hedeflediklerini dile getiren Jeep Marka Direktörü Mahmut Karacan, ekimde  75.2 bin TL'den Türkiye pazarına girecek  Renegade'in dengeleri değiştireceğini belirtti. Karacan, şöyle devam etti:

" Ülkemizdeki Jeep  satışlarının büyük bölümünü oluşturacak Renegade için yılsonu satış hedefimiz 600 adet. Renegade pazarda ilk etapta 1.4 lt  benzinli 140 hp  ve 1.6 t  dizel 120 hp manuel motor seçenekleri ile yerini alacak. Limited ve Longitude versiyonları ile tercih edilebilecek olan aracın  2.0 lt  Trailhawk 4×4 versiyonunu ise sipariş üzerine getireceğiz. Onun fiyatı da 150 bin TL'den başlayacak.  Renegade'in 1.4 litre benzinli otomatik versiyonunu da  2015 mayıstan  itibaren pazara sunmayı hedefliyoruz."

 

Jeep ürün gamının dünya çapında genişlemesindeki en  yeni adımı temsil eden Renegade, markanın mirası ile yenilikçi tasarım anlayışını, genç ve maceracı ruhları cezbetmek için biraraya getiriyor.

11 farklı renkte sunulacak aracın tasarımı için 4 milyon saat harcandı. Dünyanın dört bir yanında 5  milyon km test sürüşü gerçekleşti. Gerçekten de Renegade hem fiyatı hem de "jeep" algısıyla önemli satış rakamlarına ulaşabilir.  Ekonomik açıdan da"Ulaşılabilir" bir Jeep olacak araç küçük ama heybetli hatlarıyla yüksek araç isteyen bayanların da ilgi odağı olacaktır. Zaten markanın hem dünya hem de Türkiye stratejisinde Renegade ile markaya yeni müşteri getirmek yer alıyor. Renegade hem Alman hem de Japon rakiplerinden önemli bir müşteri kitlesi çekecektir.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.