Robot programları devi ABB RobotStudio ile sınırları kaldırdı

ABB RobotStudio

Bulut teknolojisi, robotik yazılımlarda da sınırları ortadan kaldırdı. Dünyanın önde gelen robotik yazılım devlerinden ABB RobotStudio adını verdiği teknoloji ile; çalışanların coğrafi zorunlulukların ötesine geçmesine izin veren yeni bir sistem geliştirdiğini duyurdu. Yeni sistem; ekiplerin, dünyanın herhangi bir yerinden ve herhangi bir cihaz ile; robot programlama ve simülasyon üzerinde işbirliği yapabilmesine olanak tanıyor.

Shell akaryakıt istasyonlarının elektriği ABB’den

ABB, endüstri lideri RobotStudio® otomatik sürüm kontrolü gibi yeni özellikler, ekipler arasında şeffaflığı ve üretkenliği artırıyor. Yazılımın basitleştirilmiş arayüzleri ve sezgisel navigasyonu; her beceri seviyesinden kullanıcının robotik projeler üzerinde çalışabilmesine izin veren özellikler içeriyor.

ABB RobotStudio ile sınırlar kalkıyor
ABB RobotStudio teknolojisinde son bülüm de tamamladı ve robot yazılımlarında eş zamanlı yalın sistem geliştirerek, coğrafi sınırları kaldırdı.

Bulut tabanlı robotik programlama yazılımı RobotStudio, şirketlerin fiziksel test ve devreye almayla ilişkili zamanı, maliyeti ve duruşları azaltıyor. Robotları daha işbirliği içinde programlayabilmesine yardımcı olabiliyor. Bu sayede mühendisler, robotik projelerde aynı zamanlı işbirliği içerisinde çalışabiliyor.

Yazılımın yalın arayüzü; program üretmeyi ve değiştirmeyi kolaylaştırarak; mühendislik uzmanlık seviyesi düşük kullanıcıların robot uygulamalarını hızlı ve minimum çabayla programlayabilmesini sağlıyor.

RobotStudio Bulut, ABB’nin halihazırda 500’den fazla entegre verimlilik artırıcı fonksiyon sunan RobotStudio yazılım geliştirme projesinin en son bölümüydü. Örneğin, otomatik yol planlama, robotları programlamak için gereken süreyi yüzde 80 azaltabiliyor. Ayrıca, AR (artırılmış gerçeklik) ve VR özellikli (sanal gerçeklik) seçenekleri, kullanıcıların robot kurulumlarını sanal bir üç boyutlu (3D) ortamda görselleştirmelerini ve onlarla etkileşim kurmalarını sağlayarak tasarımlarını optimize etmelerine olanak tanıyor. RobotStudio Bulut içeren RobotStudio® Suite, Premium lisans paketinde mevcut.

Önceki İçerikMercedes-Benz Türk yeni üretim tesisi kurdu
Sonraki İçerikTürkiye’ye geri döndü: Fiat Scudo fiyatı ve özellikleri
Gazeteci, radyo programcısı, TV yorumcusu. 1989 yılında ekonomi gazeteciliğine başladı. 1999 yılında Hürriyet Grubu'nun yayınladığı haftalık Ekonomist Dergisi'nde otomotiv editörü oldu. 2006-2011 yılları arasında Akşam Gazetesi'nde Otovizyon köşesinde otomobil odaklı makaleler yazdı. 2011 yılında Otoajanda.com sitesini kurdu ve halen yayın yönetmeni olarak görev yapıyor. TV yorumculuğu ve radyo programcılığı ise son dönemdeki etkinlikleri arasında öne çıkıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz