Sadeliğin somut hali; Mazda Vision Coupe

Anavatanındaki büyük şova çok sıkı bir şekilde hazırlanan Japon otomobil üreticisi Mazda, hem yeni nesil Mazda 3’ün ön gösterimini, yeni bir konsept modeliyle yaptı hem de ilerleyen dönemde sedan otomobillerinde uygulayacağı tasarım felsefesini başka bir konseptiyle gösterdi. Kai konsepti markanın Mazda 3 modelinin geleceğini temsil ederken, Vision Coupe konsepti, yeni nesil sedan Mazda modellerine gönderme yapıyor.

Mazda KAI konsepti

Sade ama her an parçalayabilir

Teknik detayları henüz açıklanmayan Vision Coupe, seri üretime evrilme ihtimali yüksek olan bir Mazda konsepti. Gövdesine oranla oldukça büyük bir ön kısma sahip olan konsepti, devasa ön ızgarası, modelin güçlü karakterini simgeliyor. Arka tasarımında diğer Mazda konseptleriyle benzerlik gösteren Vision Coupe’de gizli kapı kolları da şık bir detay olarak göze çarpıyor. Yeni otomobil 5 metrenin üzerindeki boyutuyla D segmentinin de üzerine uzanıyor. Sportif duruşu ise keskin yüzeylerin düz hatlarla ifade edildiği bir yalınlık içeriyor. Omuz çizgisi ışık oyunlarıyla kendini vurgularken, hareketlilik yerine bir “Çıta”nın avını kollayan kıpırtısız ama süper harekete uygun duruşunu andırıyor. Enerjisini yalın çizgilerin birleşiminin altında gizliyor adeta.

Mazda Vision Coupe konsepti

Otomobilin kabinine baktığımızda ise panoramik bir sunroof bizi karşılıyor. Konsol kısmı Kai konseptiyle hemen hemen aynı olan Vision Coupe’nin ahşap detayları direksiyon ve multimedya ekranında da kendine yer buluyor. Konseptin kabinindeki en önemli detay ise sadece bir tasarıma sahip olması. İçeriye hâkim olan minimalist tasarım hemen kendini gösteriyor. Bu sadeliğin, konseptin kullanıcı dostu özelliğini de ön plana çıkardığını söyleyebiliriz. İçinde düğme kalabalığına yer verilmeyen Vision Coupe’ye komut vermek çok daha kolay.

Mazda Vision Coupe’nin minimalist ve sade kabini

Fuar hakkında daha detaylı bilgi için aşağıdaki haberlerimize göz atabilirsiniz…

45. Tokyo Motor Show, 64 dünya premieriyle başladı!

http://otoajanda.com/2017-tokyo-motor-show-acildi-iste-objektifimize-takilanlar/

45. Tokyo Motor Show, 64 dünya premieriyle başladı!

http://otoajanda.com/mazda-tasarimcilari-istedi-shiseido-sole-of-motioni-uretti/

2017 Tokyo Otomobil Fuarı’nın motosiklet güzelleri

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.