Şarjı bitince elektrikli polis arabası yolda kaldı

Elektrikli arabalar, otonom araçlar ve sürüş destek sistemleri artık otomobil muhabbetlerinin ayrılmaz parçası haline geliyor. Tabii bu araçlar hayatı da kaplamaya başlıyor. Türkiye henüz yeni tanışıyor olsa da ABD, Norveç, Almanya, İsviçre bu tür olaylara daha aşina hale geldi. Örneğin ABD’de polis arabaları içinde elektrikli araç sayısı artıyor. Ama bu da yeni ve değişik sorunları beraberinde getiriyor. Bunlardan sonuncusu geçtiğimiz günlerde San Francisco Fremont bölgesinde meydana geldi. Elektrikli polis arabası suçlu takibinde yolda kaldı.

NBC News‘in haberine göre olay şuydu: Fremont devriye polisi mart ayında satın alınan Tesla Model S ile suçlu takibine başlamıştı. Fakat bir süre sonra araç 6 mil menzili kaldığını belirterek, en yakın şarj istasyonuna yönlenme isteğini otomatik pilot aracığılıyla bildirdi. Tabii takip tamamlanamadı ve Emniyet Müdürlüğü takibi sonlandırma izni verdi.

Kısacası Tesla Model 3 elektrikli polis arabası Kalifornia’da kovalamaca sırasında neredeyse yolda kalıyordu.

Yaşanan bu olaya rağmen San Fransisko polisi elektrikli ve otonom araçlara inancını kaybetmediğini açıkladı. Emniyet yetkilisi, elektrikli araçtan beklentilerinin bu araçla fazlasıyla karşılandığına da vurgu yaptı.

Zanlının aracınının 10 mile yakın takip edildiğinin belirtildiği haberde, daha sonra buna son verildiği ifade ediliyor. Suç ile alakalı olduğu tahmin edilen araca ve şahsa daha sonra cezai işlem uygulandığı da haberde yer verilen bilgiler arasında.

Tabii bu bilgiler televizyonlardan görmeye alışkın olduğumuz uzun takip sahnelerinin elektrikli polis arabalarıyla mümkün olup olamayacağını akıllara getiriyor.

Maserati’yi dizelle tanıştırmıştı 2020’de hibrit geliyor

Leave A Reply

Your email address will not be published.