Scudino aşkına 2020 özel Doblo

Tofaş tarafından Scudino projesi olarak başlatılan, Fiat Doblo 20 yılı geride bıraktı. Bursa’da 2000 yılında üretilmeye başlayan; Türkiye’nin ihracat ağırlıklı üretilen ilk hafif ticari aracı Doblo, geçen süre içinde 2 milyondan fazla üretime ulaştı. Bu rakamın 1.5 milyondan fazlası ise 80 ülkeye ihraç edildi. Tofaş şimdi, üretimi 2020 adetle sınırlandırılan 20’nci Yıl Özel Serisi çıkarıyor. Model; şubat ayında internet üzerinden ilk 20 kişiye ön satış uygulamasıyla birlikte pazara sunulacak.

Fiat Chrysler Automobiles’ın (FCA) stratejik üretim merkezlerinden biri olan Tofaş Fabrikası’nda üretilen Doblo; fiat profesyonel internet sitesi üzerinden 2 bin TL’lik ön provizyon alınarak satışa sunuluyor. Web sitesi üzerinden dilediği renk & motor seçeneğini rezerve edebilen kullanıcılar, aynı zamanda 2020 adet içinden istediği seri numarasını da seçebiliyor.

Siyah, beyaz ve kurşun gri olmak üzere üç renkle üretilen Doblo 20. Yıl Özel Seri’de; 95 HP gücündeki 1.3 litrelik ve 120 HP gücündeki 1.6 litrelik Multijet motor seçenekleri yer alıyor. Fiat Doblo 20’nci Yıl Özel Serisi Şubat ayı itibarıyla, 128 bin 900 TL’den başlayan fiyatlarla Fiat bayilerindeki yerini almaya hazırlanıyor.

20. yıla özel detaylar

20. Yıl Özel Serisi, detayları arasında şunlar yer alıyor; üzerinde Doblo siluetinin yer aldığı 20’nci yıl logosu, özel seri Doblo’nun sağ ve sol ön kapılarında konumlandırılıyor. Serinin dikkat çeken diğer dış tasarım özellikleri arasında bronz ön ve arka tampon altlıkları; bronz alaşım jantlar, bronz tavan rayı ve gövde rengindeki kapı kollarıyla süs çıtaları yer alıyor. İç mekânda deri detaylı özel siyah koltuklar ile kendini gösterirken; ısıtma fonksiyonu bulunan ön koltuklar ve ön koltuk başlıklarındaki 20th Year kabartma baskısı ile konfor ve şıklık sunuluyor.

Bu şıklık siyah deri kapı iç döşemeleri, açık bronz kapı açma kolları ve açık bronz torpido ile kendini tamamlıyor. Vites kol çerçevesinin hemen üzerinde yer alan ve 2020 adetle sınırlı sayıda üretimi yapılan aracın sırasını belirten; Özel Seri Sıra No etiketi ise Doblo’nun yıldönümüne unutulmayacak bir vurgu yaparak 20’nci yıl Doblo sürücüsüne kendini özel hissettirmeyi başarıyor. Sürücü ile aracı birbirine bağlayan Fiat Yol Arkadaşım Connect ise, 2020 adetle sınırlı 20’nci yıl Özel Seri Doblo’larda hediye ediliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz