Seat Ibiza yenileniyor

Seat Ibiza yenileniyor

Yenileme çalışmaları devam eden yeni nesil Seat Ibiza hakkındaki ilk ipuçları yaz aylarının başında, yol testi aşamasında casus fotoğrafçıların objektifine yakalanmasıyla ortaya çıktı.

Ailenin bir başka hatchback üyesi Leon’dan aldığı tasarım çizgileriyle yoluna devam edecek olan yeni nesil Ibiza’nın mevcut Ibiza modeline göre daha büyük göründüğünü de söyleyebiliriz. Yoğun kamuflajlı şekilde yakalanan yeni nesil Ibiza’nın bu şekilde farkını çok fazla ortaya koyamıyor.

Tüm gizemini koruyan hatchback otomobilin tek belirgin detayı keskin hatlara sahip olması.

Volkswagen Polo, Skoda Fabia, Honda Jazz, Hyundai i20, Renault Clio, Ford Fiesta, Kia Rio gibi hatchback sınıfının güçlü modelleriyle rekabet eden Seat Ibiza’nın yeni nesli; tıpkı kuzenleri Volkswagen Polo ve Skoda Fabia gibi Volkswagen Grubu’nun MQB platformunda yükseliyor.

Otomobil bu sayede daha fazla kabin alanı kazanıyor. Kabininde daha fazla kaliteli malzemeye yer verilen Seat Ibiza’da son nesil gelişmiş teknolojilerle rakipleriyle arasını kapatması adına önemli bir rol oynuyor.

Yeni nesil Seat Ibiza’nın bir de crossover versiyonu aileye eklenecek. Nissan Juke, Renault Captur, Kia Sportage, Peugeot 2008, Honda HR-V gibi modellerle rekabet edecek aracın bir de Toyota Türkiye’nin Adapazarı’ndaki fabrikasında üretilecek olan Toyota C-HR gibi güçlü bir rakibi de bulunacak.

Seat Ibiza’nın SUV versiyonunun, Volkswagen Polo’nun SUV versiyonuna yapılan İspanyol yorumu olduğunu söyleyebiliriz.

Seat Ibiza yenileniyor, ne zaman yollara çıkacak?

2016 Paris Otomobil Fuarı’nda ilk kez otomobil severlerin beğenesine sunulan Seat’ın yeni nesil küçük otomobili Ibiza, önümüzdeki yıl Seat showroomlardaki yerini alacak ve B-hatchback sınıfındaki modellerle sıkı bir rekabete başlayacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz