Seat elektrikli SUV planında rakip Dacia Spring mi olacak

Seat elektrikli SUV modeli ile ilgili ilk ipuçlarını paylaştı. Arona, Ateca, Tarraco gibi SUV modelleri bulunan İspanyol üretici; 2025 için planlanan yeni SUV modelini tamamen elektrikli olarak üretecek. Boyutları Volkswagen ID.1 modeli ile aynı platformda şekillenecek crossover Seat’ın; Dacia Spring gibi rekabetçi bir fiyatla satışa sunulması bekleniyor.

Avrupa’da 20-25 bin Euro bandında olması planlanan yeni Seat SUV, yapılan Seat yıllık basın toplantısında açıklandı. Seat toplantıda İspanya’daki otomotiv endüstrisinin elektrifikasyonuna liderlik etmeyi amaçlayan Future Fast Forward planını ilan etti. Elektrikli şehir otomobillerinin üretimi bu planın temel taşını oluşturuyor.

Seat elektrikli SUV
Seat 2025 yılında tamamen elektrikli küçük bir SUV’u piyasaya çıkaracak

SEAT SA Başkanı Wayne Griffiths; “2025’ten itibaren İspanya’da elektrikli araç üretmek istiyoruz. Martorell’de, Volkswagen Grubu da dahil olmak üzere her yıl 500.000’den fazla elektrikli şehir otomobilini yollara çıkarmayı hedefliyoruz. Burlardan biri Seat elektrikli SUV olacak” açıklamasını yaptı.

Toplantıda Cupra Tavascan’ın 2024 yılında piyasaya çıkacağı da açıklandı. Model, Volkswagen Grubu’nun MEB platformunu temel alan ve 2021 sonunda planlanan Cupra Born modelinden sonra markanın ikinci elektrikli aracı olacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.