Sedat Öztürk’ten meraklısına terzi işi otomobil

Tüm dünyada elektrikli araç sayısı gün geçtikçe artıyor. Hem son zamanlarda dengesi bozulan doğaya zarar vermeyen elektrikliler hem de konvansiyonel motorlu araçlara göre daha ekonomik yolculuklar sunmasıyla tüketicinin radarına giriyor. Kariyeri boyunca Ford, Nissan, Volkswagen Amerika, Opel, Volkswagen Avrupa gibi otomotiv devleriyle

Türk otomobil tasarımcısı Sedat Öztürk, anavatanına dönüp uzmanlığını çok çok özel araç sahibi olmak isteyenlerin hizmetine sunuyor.

çalışan Sedat Öztürk de Türkiye’de, kendi dizayn stüdyosunda, yerli otomobil üretimi için alt yapısı hazır dört farklı model hazırladı.

Amerika’da Nissan Sentra Spec-V, Quest, Titan, Pathfinder Armada, Altima ve Infiniti QX-56 tasarım projelerinde çalıştıktan sonra Volkswagen Design Meksika’ya transfer olup VW New Beetle, Bora China (Sagitar) projelerini ve Amarok‘un Konsept Tasarımı Projesini yürüten Öztürk, General Motors Avrupa Tasarım Merkezinde görev aldı; Opel Insignia, Astra, Zafira ve Adam projeleri için konsept tasarımdan üretim aşamasına kadar olan tüm evrelerde bulundu.

Kişiye özel araç trendinin dünyada yükselmesiyle Türkiye’de de bu trende ilgi artmaya başladı. Otomobile meraklı ve kendi karakterlerini yansıtan araçlara ilgi duyan Türkleri hedefleyen tasarımcı, sahibi olduğu Corvette’ini demonte ederek projesine start verdi.

Özel tasarım araçlar motorundan kaportasına, logosundan jantlarına kadar sahibinin izlerini yansıtıyor.

Seri üretime denizden girdi!

Momenta 36 HT Motor Yat

Öztürk’ün ilk seri üretim projesi 11 metrelik motor yat oldu. Kompozit malzemeden üretilen Momenta 36 HT Motor Yat, 600 litre yakıt, 250 litre su kapasitesine sahip. İki adet 260 beygirlik Yanmar motora sahip motoryattan 11 adet üretildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.