Şekerpınar fabrikası Anadolu Isuzu ihracat üssü oldu

Anadolu Grubu’nun otomotivdeki ortaklıklarından Anadolu Isuzu, dünya pazarlarına bugüne kadar ihraç ettiği araç sayısını toplamda 20 bine ulaştırdı. Anadolu Isuzu için ihracatta önemli bir kilometre taşını da temsil eden 20 bininci aracın teslimatını Aralık ayında Almanya’ya gerçekleştirildi.

Anadolu Isuzu küçük şehir içi taşıma aracı Big E modelini 2024 yılında piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Yeni Big E ilk kez Hannover’deki fuarda sahneye çıktı.

Anadolu Isuzu Genel Müdürü Tuğrul Arıkan konuyla ilgili değerlendirmesinde şunları söyledi:

Anadolu Isuzu olarak yurtdışında mevcut pazarlarımızdaki konumumuzu her geçen yıl güçlendirirken yeni pazarlara açılıyoruz. Son dönemde yenilikçi ve çevre dostu araçlarımızla dünya pazarlarında önemli bir yükseliş ivmesi yakaladık. Satışını yaptığımız araçların müşterilerimize teslimatını tam zamanında gerçekleştiriyor olmamız da bizim için bir diğer gurur kaynağı. Dünya kentlerinin en güncel talep ve öncelikleri doğrultusunda geliştirip “terzi işi imalat” modeli ile ürettiğimiz çevreci ve modern araçlar; Avrupa Birliği ülkeleri başta olmak üzere tüm dünyada ilgi ve beğeni topluyor. İhracat tarihimizde kendi rekorlarımızı kırdığımız bir dönemde, bugüne kadar ihraç etiğimiz araçların sayısını 20 bine çıkartmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz.”

Şekerpınar fabrikası Anadolu Isuzu ihracat üssü oldu
Anadolu Isuzu’nun Şekerpınar fabrikası Avrupa için üretim üssü haline geldi.

Anadolu Isuzu fabrikasından dünya yollarına

Ürettiği midibüs ve otobüsleri 2022 yılı itibarı ile 45 ülkeye ihraç eden Anadolu Isuzu son dönemde Almanya ve Fransa başta olmak üzere Avrupa pazarlarındaki varlığını daha da güçlendirmeye devam etti.

Şirket, dünyanın üçüncü, Avrupa’nın ise en büyük otobüs pazarı konumunda olan Almanya’ya yüksek adetlerde otobüs ihraç ederek büyük bir başarı elde etti. Anadolu Isuzu, böylece Türkiye’den Almanya’ya bugüne kadar en yüksek sayıda otobüs ihracatını gerçekleştiren ilk yerli üretici oldu.

Anadolu Isuzu, 2021 yılı sonu itibarı ile sadece Fransa pazarına satışını gerçekleştirdiği midibüs ve otobüslerin sayısını ise 1000’e ulaştırdı.

Yoruma kapalı.