Shell, ABB elektrikli araç şarj ile istasyon ağını genişletiyor

Shell, ABB e-mobilite çözümleri ile Endonezya’daki elektrikli araç şarj altyapısını güçlendiriyor. Pluit (Kuzey Cakarta), Antasari (Güney Cakarta) ve Jagorawi’de (Bogor) bulunan üç Shell istasyonu; müşterilerin araçlarını hızlı bir şekilde şarj etmelerine imkan tanıyor.

ABB tarafından yürütülen projede 50kW’lık Terra 54 DC hızlı şarj üniteleri kullanılıyor. ABB’nin Terra 54 ünitesi, bir aracın bataryasını 20-30 dakika içinde sıfırdan yüzde 80’e kadar şarj edebiliyor. Trafikteki bütün elektrikli araçlarla uyumlu ve bir benzin istasyonu ortamında optimum şekilde performans gösteriyor.

Şarj üniteleri ABB Ability tarafından sunulan bağlantılı hizmetler ve şirketin dijital çözümler portföyü sayesinde idari departmanlara, ödeme platformlarına veya akıllı şebeke sistemlerine bağlanırken, şarj cihazı durum takibi, uzaktan teşhis, onarım ve kablosuz yazılım güncellemelerini, arıza sürelerini en aza indiriyor ve işletme maliyetlerini düşük tutuyor.

Müşteriler, Shell Recharge tesisini kullanmak için kahvaltılık ve kahveden oluşan bir Recharge paketini 85.000 Rp’lik (yaklaşık 66 Türk Lirası) özel fiyatıyla Shell Select deli2go’dan satın alabiliyor. Ardından müşteriler, elektrikli otomobillerini ilave bir ücret ödemeden 30 dakika boyunca şarj edebiliyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.