Sıralama değişti

VW-Golf-GTI

Almanların hakim olduğu lüks otomobil segmentinde sıralama değişti. Ocak-Ağustos arasındaki dönemde 1,19 milyon adet yeni otomobil satışı gerçekleştiren Mercedes, 1,18 milyon adet satış yapan Audi’nin önüne geçmeyi başardı. Mercedes’in bu yükselişinde C-Serisi ve SUV’ların yanı sıra Çin’deki yüksek satışlar da etkili oldu. Lider konumundaki BMW ise 1,21 milyon adetlik satış ile liderliği kimseye kaptırmadı.

Hamburg merkezli araştırma şirketi Warburg’dan Marc-Rene Tonn konuyla ilgili, “Mercedes’in Audi’yi bu yıl ve önümüzdeki 2 yıl boyunca geride bırakacağını tahmin ediyoruz. Çin’de C-Serisi ve GLA, Mercedes’in anahtar modeli. Bu iki model, satışları pozitif olarak etkiliyor.” dedi.

BMW’nin 1 Serisi, X1 ve X6 modellerine olan yüksek ilgi ağustos ayında da devam etti. Satışları yüzde 7,6 artan BMW toplamda 135.735 adet yeni araç satışı gerçekleştirdi.

Audi’nin satışları ise yüzde 2,7 artarak 128.650 adet araca ulaştı.

Mercedes’in yüzde 18’lik yükselişi 139.802 adetlik satışla sonuçlandı.

Önceki İçerik740 beygirlik otomobilin düşmanı: Trafik
Sonraki İçerikHer 62 saniyede bir Qashqai
20 yıllık gazeteci ve görsel yönetmen. Akşam Gazetesi'nde uzun yıllar otomotiv sayfalarının tasarımını yönetti. Kuruluşudan bu yana otoajanda.com ile çalışıyor. Otomotiv haberciliği ve görsel yönetmenlik uzmanlık alanları arasında başta geliyor. Uzun otomobil yolculukları, test sürüşleri en önemli hobileri arasında.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz