Skoda dizel otomatikleri 5’ledi

Skoda 1.6 dizel otomatik

 

Skoda’dan 1.6 Dizel ve Otomatik Beşlisi

 

Skoda'nın büyüme planlarında önemli role sahip dizel otomatik kombinasyonunun sunulduğu modeller beşe ulaştı.

 

Dİzel otomatik kombinasyonlu modelleriyle ekonomi ve konforu birarada sunmayı vaat eden Skoda, mevcut modellerindeki teknolojik donanımlara da güveniyor.

 

TÜRKİYE PAZARI İÇİN ÖZEL OLARAK GELİŞTİRİLDİ

Çek üretici Skoda’nın model atağının parçası olan ve tamamı Türkiye pazarına özel geliştirilen 5 modeli de, 1.6 litre TDI dizel motor ve DSG otomatik şanzıman seçenekleri sunuyor.

 

Skoda’nın B sınıfındaki sedan modeli Rapid ve markanın yeni hatchback modeli Rapid Spaceback, 90 HP’lik TDI dizel motor ve çift kavramalı DSG otomatik vites kutusu seçeneğiyle de satılıyor.

Her iki model de, 100 kilometrede ortalama 4.5 litrelik yakıt tüketimleriyle ön plana çıkarıyor.

 

“Markanın Kalbi” konumundaki Skoda Octavia ise 105 beygir gücündeki TDI motorla DSG otomatik şanzımanın bir arada bulunduğu seçeneğiyle markanın en beğenilen modeli olma iddiasını koruyor. Octavia, bu motor ve şanzıman seçeneğiyle 100 km’de sadece ortalama 3.9 litrelik tüketime sahip. 

 

SUV sınıfının iddialı modeli Yeti, yenilenen versiyonunda Türkiye pazarına uygun 105 HP gücündeki 1.6 lt TDI dizel motor ve DSG otomatik şanzıman seçeneğiyle donatılırken, 100 km’de 5 litrelik yakıt tüketimiyle dikkatleri üzerine çekiyor.

 

Skoda lüksünün simgesi Superb ise sunduğu zengin donanım seçeneklerinin yanında 100 km’de sadece 4.7 litrelik tüketimle yetinebilen 105 HP’lik 1.6 lt TDI motor ve DSG şanzıman ile konforunun dışında yakıt ekonomisiyle de kendisinden söz ettiriyor. 

 

Skoda, 5’i de Türkiye pazarına uygun, 1.6 TDI motor ve DSG otomatik şanzıman seçeneğine sahip modelleri sayesinde, bu yılın ilk 5 ayındaki yükselişini de sürdürdü ve dizel – otomatik pazarında gerçekleştirdiği 3 bin 367 teslimatla yüzde 7.7 pazar payına ulaştı. 

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.