Skoda Fabia’nın anahtarı kayboldu

 

 

 

Görnüdüğü kadarıyla 2015 yılı B segmentinin yılı olacak. Yeni VW Polo ile 208 yoluna devam ederken, yeni i20, yeni Corsa ve yeni Fabia bu sınıfta rekabeti iyice artıracak.

ÖTV artışı tartışmalarının ortasında, küçük motor hacimli küçük otomobiller belkli de önümüzdeki yılların iyiçe parlayan yıldızı olacak. Clio ve Fiesta gibi b sınıfın eskiden beri önünde koşanların işi artık o kadar kolay olmayacak.

 

Skoda-Fabia-Anahtari-kayboldu

 

Yeni Fabia'nın Yüce Auto Türkiye satışları içinde eskiden önemli paya sahip olduğunu söyleyen Genel Müdür Tolga Senyücel, bunun yine devam edeceğini açıkladı. Yılda 3 bin adetlik Fabia satacaklarını ve bunun da toplam satışlarının yüzde 15-22'sini oluşturacağına dikkat çeken Senyücel, Fabia'nın yüzde 3 pazar payı helde etmesini hedeflediklerini dile getirdi.

 

YENİ FABIA'NIN ÖZELLİKLERİ

 

Araçta isteğe bağlı olarak alınabilen “Şehir İçi Acil Fren Fonksiyonu” ile entegre edilmiş radar sensörlü “Ön İzleme Yardımcısı”, Çarpışma Önleyici Fren Sistemi, yorgunluk ve konsantrasyon durumunu izleyen, gerektiğinde uyaran “Sürücü Aktivite Yardımcısı”, “Hız Sınırlayıcı”, “Yokuş Kalkış Desteği”, Elektronik Lastik Basınç İzleme sistemi gibi donanımlar, Fabia’da bulunabilecek güvenlik unsurlarından bazıları. 

 

Sürüş özelliklerinin yanı sıra KESSY (Anahtarsız Giriş-Çıkış ve Çalıştırma Sistemi) ilk kez Fabia’da sunulacak. Aynı zamanda ön ve arka park sensörleri, yağmur-far sensörleri de Skoda Fabia’nın yenilikleri arasında yer alıyor.

 

 

Yeni-Skoda-Fabia-2015-Fiyati-ozellikleri-martta-Geliyor

 

 

YENİ FABIA'NIN MOTOR SEÇENEKLERİ

 

Yeni Skoda Fabia, önceki nesle oranla yüzde 17’ye varan oranlarda daha fazla verimliliğe sahip. 4 benzinli ve 3 farklı dizel motor seçeneğine sahip Fabia, EU6 emisyon standartlarını karşılıyor. Ayrıca Start-Stop ve fren enerjisi geri kazanım sistemleri de yer alıyor.

1.0 MPI (60 PS ve 75 PS), 1.2 lt TSI (90 PS ve 110 PS) benzinli motor seçenekleri dikkat çekiyor. Dizel motorların güçleri ise 75 ile 105 PS arasında değişiyor. 1,2 TSI 110 PS benzinli ve 1,4 TDI 90 PS dizel motor seçeneklerinde  DSG çift kavramalı otomatik vites kutusu tercih edilebiliyor.

Önceki İçerikHonda’nı şimdi al Nisanda öde
Sonraki İçerikÖdüllü otomobil yandı
OTOAJANDA HABER MERKEZİ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz