Skoda Kamiq üzerindeki örtüyü araladı, iç mekan ortaya çıktı

Skoda SUV sınıfının yeni oyuncusu Kamiq’le ilgili ilk görüntüler ortaya çıktı. Skoda Scala modelinde olduğu gibi önce kokpit görüntülerini paylaştı. Vision X konseptinden yola çıkılan modelin dış tasarım detayları da belirli olmaya başladı.

Kokpitte sürücünün görüş alanında yüksek konumlandırılmış bağlantısız 10,25 inçlik dokunmatik ekran ve gösterge paneli ön planda. Kamiq, Skoda’nın sanal kokpitini yeniden tasarlanmış bir gösterge paneliyle ve kapılara kadar uzanan yan hava kanallarıyla birlikte kullanıyor.

Ön kapı panellerinde kristal yapıya sahip yumuşak dokulu yüksek kalite hissi uyandıran malzemeler kullanılırken, koltuklardaki dikişlere kadar iç mekanda iyi düzeyde malzemeler dikkat çekiyor. Suedia mikrofiber malzemeler yine iç mekanı yüksek kalite düzeyine taşımayı hedefliyor.

Skoda Kamiq iç mekanında ortam aydınlatması için bakır, kırmızı veya beyaz renkle ambiyans sağlamayı planlıyor. Konfor düzeyi olarak ön cam, arka koltuklar ve direksiyonda isteğe bağlı ısıtma sistemi sunulacak.

Kamiq, Volkswagen T-Cross ve Seat Arona ile birlikte MQB A0 platformunda inşa ediliyor. 2,651 mm dingil mesafesi ve 400 litre bagaj hacmi (arka koltuk sırtlıkları katlanmış durumdayken 1,395 litre) sunuluyor.

Yeni SUV modeli dış tasarımda erken çizimlerle ortaya çıkan bir silüet sergilemişti. Kamiq, Scala’da olduğu gibi arkada logo yerine, Skoda harflerini taşıyacak.

Sadece önden çekişli olarak üretilecek olan yeni Kamiq’te Seat Arona ve VW T-Cross modellerinde kullanılan motorlar görev yapacak. Bu nedenle, müşteriler üç ve dört silindirli benzinli ünitelerle muhtemelen 1.6 litrelik TDI dizel motorla karşılaşacak. 

Aynıca elektrikli bir versiyon da 1,5 litrelik turboşarjlı bir motorla kombine, arkaya monte edilmiş 48V’lik bir elektrik motoruna sahip hibrit seçeneği görmek için de fazla zaman geçmeyecek. Kamiq Mart ayında Cenevre Otomobil Fuarı’nda gösterilecek

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.