Otomobilde Neler Oluyor, Önce Siz Öğrenin

Skoda modelleri akıllı emniyet kemeri tokasıyla daha güvenli

Güvenliğin ne kadar önemli olduğunu akılcı çözüm sloganıyla bizlere yeniden hatırlatan Skoda, yenilikçi LED aydınlatmalı emniyet kemeri tokası patentini aldı. Skoda modelleri içinde yer alacak olan yeni teknolojiyle emniyet kemeri kullanımının artırması ve yerinin kolay bulunması hedefleniyor.

Skoda’nın Simply Clever laboratuvarlarında geliştirilen yenilikçi LED emniyet kemeri tokasında, geleneksel kırmızı düğme yerine, kristal desenlerin olduğu bir ışıklandırma yer alıyor.

Yeni teknoloji, koltuk boş haldeyken emniyet kemeri tokasının yerini gösteren beyaz olarak gösteriyor. Koltuğa birisi oturduğunda da LED’lerin rengi kırmızıya dönüyor. Emniyet kemeri takıldığında ise, LED ışıklandırma yeşile dönerek kemerin başarılı bir şekilde bağlandığını gösteriyor. Bu yeşil ışık sürücünün dikkatini dağıtmaması amacıyla bir süre sonra beyaza dönüyor.

Skoda’nın akılcı çözümü özellikle ebeveynlerin işine yarayacak

Işıklandırmalı emniyet kemeri tokası; çocukların emniyet kemeri bağlayıp bağlamadığından emin olmak için son derece kullanışlı bir çözüm olarak ön plana çıkıyor.

Skoda, her yıl kullanıcıların hayatını kolaylaştıracak ve güvenliğini artırarak sayısız patent başvurusu gerçekleştirmeye devam ediyor. Bu patentlerin ise yıllar içerisinde gelecek Skoda modelleri ile aktarılarak “akıllı çözümler” olarak kullanıcıların hayatlarını kolaylaştırması hedefleniyor.

Leave A Reply

Your email address will not be published.