Skoda Rapid’e hatchback kardeş; Yeni Spaceback

Skoda Rapid Spaceback fiyati ozellikleri

 

Skoda’nın özellikle gençlere yönelik olarak tasarladığı yeni Rapid Spaceback Türkiye pazarına sunuldu. 5 farklı güçteki motor ve iki farklı donanım paketi seçeneğiyle satışa sunulan Skoda Rapid Spaceback, 44.900 TL’den başlayan fiyatlarla satılıyor.

 

Rapid Spaceback‘in, C ve D sütunları arasında konumlandırılan üçüncü camıyla dikkat çekiyor. Üçüncü cam araca dinamizm kazandırırken, ince sütunlarla birlikte iç mekandaki ferahlık hissini artırmayı amaçlıyor.

Uzun dingil mesafesi sayesinde yolcularına yeterli iç hacim sunan Rapid Spaceback, diz mesafesi açısından hayli cömert ve sınıfının en genişi.

384 lt’lik bagaj hacmi, arka koltuklar yatırıldığında 1.349 litreye çıkabiliyor. 

 

KİŞİSELLEŞTİRİLEBİLİR MODASINA RAPİD ÇÖZÜMLERİ

Yeni Skoda Rapid Spaceback, zengin kişiselleştirme seçenekleriyle dikkat çekiyor.

Opsiyonel panoramik cam tavan, yolculara ön camdan arka cama kadar gökyüzü manzarası sunarken, uzatılmış arka cam ile birlikte cazip bir kombinasyon oluşturuyor.

Koyulaştırılmış ve uzatılmış arka cam, Rapid Spaceback’in standart arka camından 10 cm daha aşağıda son buluyor.

 

Sportif 3 kollu direksiyon simidi, şık döşeme kaplamaları ve yeni tasarımlı koltuk kumaşlarıyla dikkat çeken iç mekanda  sayısız "Simply Clever” çözümler de sunuluyor.

 

Farklı kullanımlar için iki alanın yaratılabildiği bagaj zemini, çift taraflı kullanılabilen bagaj kaplaması, yakıt kapağı içindeki buz kırıcı, bilet tutucu, multimedia cihazlarının konulabileceği özel alan, ön ve arkada bardak tutucular, bunlardan birkaçı.

 

Ön ve yan hava yastıkları, ABS, ESC (Elektronik Stabilie Kontrol), lastik basınç izleme sistemi, “yokuş kalkış kontrolü” gibi güvenlik donanımları, Rapid Spaceback’in Ambition ve Elegance donanımlarında standart.

Skoda Rapid Spaceback motor secenekleri 

 

Rapid Spaceback'de üç benzinli, iki dizel motor

Yeni Skoda Rapid Spaceback üç benzinli ve iki farklı güçte dizel motor seçeneğiyle satışa sunuldu. 

Aracın giriş seviyesinde, 5 ileri manuel şanzımanla sunulan 1.2 lt (75 HP) üç silindirli benzinli motor yer alıyor. Bu motorun yakıt tüketimi ortalama 100 km’de 5.9 lt. 

 

105 HP’lik 1.2 lt TSI motor ise 6 ileri manuel şanzımanla 100 km’de 5.4 lt tüketim değeri sunarken, Rapid Spaceback’in en güçlü benzinli motor seçeneğini 122 HP’lik  1.4 lt TSI oluşturuyor. Özel olarak 7 ileri DSG çift kavramalı otomatik vites kutusuyla donatılan bu motor, 100 km’de ortalama 5.8 lt tüketiyor.

 

Yeni Rapid Spaceback’te, 1.6 lt TDI dizel motorun 90 ve 105 HP’lik güç seçenekleri bulunuyor.

90 HP’lik versiyon sadece 7 ileri DSG otomatik şanzımanla sunuluyor.

Araç, bu motor ve şanzımanla 100 km’de ortalama 4.5 lt’lik tüketime sahip. 1.6 lt TDI 105 HP’lik motorsa 5 ileri manuel şanzımanla donatıldı ve 100 km’de ortalama 4.4 lt tüketiyor.

Skoda Rapid Spaceback ilk kompakt hatchback

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.