Skoda Scala kokpiti de açtı, dünya tanıtımı bu hafta

Skoda Scala modeli dünya tanıtımı bu hafta yapılıyor. Marka İsrail Tel Aviv’de yapılacak dünya prömiyeri öncesi Scala kokpit resimlerini paylaştı. Scala için yeniden tasarlanan gösterge paneli dış mekanın duygusal tasarım dilini yansıtıyor. Bu kategorideki en geniş ekran ve bilgi-eğlence sistemleriyle dikkat çekiyor. Skoda Scala, Skoda Fabia ile Skoda Octavia arasında bir yerde kompakt sınıfta yer alıyor. Skoda Rapid ile ulaşılamayan kompakt sınıf müşteriler hedefleniyor.

Skoda Scala’nın ilk fotoğrafları VISION RS konsept otomobilinin belirlediği genel yönü takip ediyor. Scala markanın karakteristik ergonomi ve tasarımı harmanlayan çizgileri kullanan ilk seri üretim modeli olacak. Sürücünün görüş alanında yer alan yüksek çözünürlüklü merkezi ekran ve yeniden tasarlanan gösterge paneli bu çizginin ana unsurlarını oluşturuyor.

Skoda Scala’daki iç mekan konseptinin odak noktası, kompakt segmentin en büyüğü olacak şekilde 9,2 inç ebatlarında; sürücünün ve ön yolcunun görüş alanında konumlandırılmış göstergeden oluşuyor. Bu bağımsız, merkezi ekran, dış tasarımın duygusal hatlarını yansıtan bir karakter çizgisiyle çerçeveleniyor. Bu çizgi aynı zamanda dokunmatik ekranı çalıştırmak için ergonomik bir buton rolünde.

Orta konsolda klima kumandaları ve start / stop butonu, vites topuzu önündeki Sürüş Modu Seçme ve Park Yardımı butonları; aynı şekilde iyi konumlanmış ve rahat erişime uygun. Yan havalandırma çıkışları ise kapılara kadar uzanıyor ve genişlik hissine ek olarak görsel izlenimi arttırıyor.

Ön panel ve ön kapı birleşme noktaları, özel yeni doku yumuşak köpük yüzeye sahip. Bu yapı gelecekte Skoda’nın tarzını tanımlayacak. Skoda Scala’nın dünya prömiyeri 6 Aralık’ta Tel Aviv / İsrail’de gerçekleştirilecek.

1 yorum
  1. Mataramasukoma diyor

    Vites topuzunu geçtim, hala mekanik eş freni var, yazık!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.