Skoda SUV modelleri Kodiaq ile yükselişte

Yedi yıldır üst üste 1 milyon araçtan daha fazla satış elde etmeyi başaran Skoda, Kodiaq öncülüğünde Kamiq, Karoq ve Enyaq SUV modelleri ile istikrarlı bir şekilde büyümeye devam ediyor.

Yeni SUV modellerinin önünü açan Kodiaq üretimi, 5 yıldan daha kısa sürede 600 bine ulaştı. Tasarım ve teknik özellik dengesiyle 2016 yılından bugüne kadar 40’ın üzerinde uluslararası ödülün sahibi olan Kodiaq; markanın ilk SUV modeli olması özelliğiyle de satışlardaki öncü rolü üstleniyor.

Skoda Suv modelleri Kodiaq
Skoda Karoq

Kodiaq’ın açtığı yoldan ilerleyerek Octavia, Fabia, Scala ve Superb modellerinin yanı sıra; ürün yelpazesi Karoq ve Kamiq ile genişletilen Skoda SUV modelleri satış ağırlığı yüzde 40’a yaklaştı.

2020 yılında Skoda’nın 1 milyon satış adedi içerisinde Karoq 137 bin 200, Kodiaq 131 bin 600, Kamiq 128 bin 500 ve Enyaq 600 adetlik satış performansı elde etti.

Skoda Scala fiyatı ile Audi A3 ve Golf 8’i zorlayabilir mi?

Skoda Kamiq

Kodiaq gibi SUV modelleri ile her müşteriye uygun model seçenekleri sunmaya ve tanıtmaya devam eden Skoda; Nürburgring tur rekortmeni Kodiaq RS versiyonunu da performans severlerle buluşturuyor.

Aynı zamanda yüzde 100 elektrikli Skoda Enyaq, Çin için tasarlanan Kodiaq GT ve henüz Hindistan için tanıtılan Kushaq SUV modelleriyle global alandaki ürün yelpazesini daha da geliştirmeye devam ediyor.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.