Skoda’nın bu reklamı çok konuşulur; Bir zamanlar çirkindik, ama hepimiz!

Skoda markası son reklamı ile çok konuşulacak bir mesaj sunuyor. Reklam filmi son derece samimi, zekice hazırlanmış. Skoda Auto, Volkswagen Grubu içinde son birkaç yıldır yıldız bir marka haline dönüştü.

Akla hitap eden Rapid, Octavia, Superb, Karoq, Kodiaq gibi modellerle güzel satış rakamlarına ulaşıyor. Bu başarı imaj yenileme açısından da Çekya markasına altın bir fırsat sunuyor olmalı.

Reklam temelde Skoda’nın VW öncesini ya da Alman Grubun bünyesindeki ilk yıllarına adeta gönderme yapıyor; ‘Hepimiz biraz çirkindik, o dönemi gündeme getirip tadımızı bozmayın çok da hatırlatmayın!’ mesajı veriliyor dersek yanlış söylemiş olmayız.

Çünkü reklam aslında bir yandan da ‘Ama bugün biz de çok şık ve başarılıyız; tıpkı o uyumsuz kıyafetlerden, kötü makyajlardan, zevksiz yemeklerden, bakımsız yüzlerden kurtulup; cadde ve plazalara ayak uyduran sizler gibi…’ demek istiyor.

Bakalım reklamı izleyip siz ne karar vereceksiniz!

250 bin Kodiaq aşkına

Skoda bir yandan da fabrikalarını tam kapasite kullanmaya odaklanmış durumda. Skoda Ocak ve Ağustos 2018 arasında müşterilere 100.000’den fazla Kodiaq modeli teslim etti.

Bu üretimin en sonuncusu Kodiaq RS, bu hafta Paris Motor Show’da dünya prömiyerini kutlayacak. Sadece Kvasiny’deki Skoda Auto fabrikası 250.000 inci Kodiaq modelini üretti. 2016 sonbaharında ortaya çıkan markanın ilk büyük SUV’si, iki yılda yüksek üretim rakamına ulaştı.

Çekya Cumhuriyeti’nin en çok satan modellerinden biri olan Kodiaq, başarı öyküsünü yazmaya devam ediyor. Bu yılın ilk sekiz ayında müşterilere 100.000’den fazla araç teslim edildi.

Skoda Auto Üretim ve Lojistik Yönetim Kurulu Üyesi Michael Oeljeklaus, “İki yıl önce sadece Kodiaq’ı sunduk. Geçen süre içinde üretilen 250.000 rakamına ulaşılması muazzam bir başarı. Kodiaq, diğer modellerin satışını da teşvik ediyor. Bunu yaparken, Skoda markasının imajını da değiştirdi.” dedi.

Yaklaşık 23 ay içinde 250 bin araçlık üretim hacmi ile, Skoda Kodiaq, Çek otomobil üreticisinin dünya çapında büyüme için merkezi oyuncularından biri haline geldi.

İki yıl önce Eylül 2016’da, markanın ilk büyük SUV modeli Berlin’in Kraftwerk Event mekânında spot ışıkları altında ilk kez görünmüştü. Skoda Kodiaq aynı ay içerisinde Paris Otomobil Fuarında dünya prömiyerini yaptı.

2018 Paris Otomobil Fuarı: En hızlı Skoda Kodiaq RS

Leave A Reply

Your email address will not be published.