Son Dakika! Brisa’da genel müdür değişti

Türkiye’nin lastik devi Brisa’da sürpriz genel müdür değişikliği.

Sabancı Grubu’nun Japon ortaklı sanayi şirketi Brisa Bridgestone Sabancı Lastik Sanayi AŞ şirketinde genel müdür değişiyor.

Yıllardır Brisa Genel Müdürlüğünü yürüten Hakan Bayman, Avrupa’da yeni bir göreve atandığı için koltuğu 1 Eylül itibariyle boşaltıyor.

Bayman’ın yerine ise Ahmet Yiğit Gürçay getirildi.

İşte yapılan açıklama:

“Şirketimiz Yönetim Kurulu’nun 31.07.2015 ve 2015/23 sayılı toplantısında, Genel Müdür Sn. Mübin Hakan Bayman’ın, 1 Eylül 2015 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere ortağımız Bridgestone Corporation’ın Avrupa Bölgesi’nde yeni görevine başlamasından dolayı görevinden ayrılacak olması nedeniyle, yine aynı tarihten itibaren geçerli olmak üzere Sn. Ahmet Yiğit Gürçay’ın Genel Müdür olarak atanmasına karar verilmiştir. Sn. Mübin Hakan Bayman Yönetim Kurulu üyesi olarak görevini sürdürecektir.”

Bayman’a uluslararası görev

2009 yılından bu yana Brisa Genel Müdürü olarak görev yapan Hakan Bayman, 1 Eylül tarihi itibarıyla Bridgestone Corporation’ın Bağımsız Devletler Topluluğu/Rusya, Ortadoğu ve Afrika (CMA) Bölgesi Kıdemli Başkan Yardımcısı olarak atandı.

Hakan Bayman, Brisa’da da Yönetim Kurulu üyeliğini sürdürecek.

Atamalarla ilgili değerlendirmede yapan Sabancı Holding ve Brisa Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, Hakan Bayman’ın Bridgestone’da uluslararası bir görev için seçilmesinin, iki büyük grup arasındaki uyumlu ortaklığın başarısı olduğunu söyledi.

Güler Sabancı, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Hakan Bayman’a yeni görevinde başarılar diliyorum. Bayman’dan Genel müdürlük bayrağını devralan Yiğit Gürçay’ın da uluslararası deneyimi ve yetkinlikleri ile Brisa’nın başarısını bugün geldiği noktadan çok daha ilerilere taşıyacağına inanıyorum. ”

Yiğit Gürçay kimdir?:

Yiğit GÜRÇAY, 1988 yılında Boğaziçi Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümünden mezun olmuş, 1989 yılında İstanbul Üniversitesi’nde Uluslararası İşletme Yüksek Lisansını tamamlamıştır. Çalışma hayatına Unilever Pazarlama Bölümünde başlayan Yiğit Gürçay, Roche Türkiye-OTC Satış ve Pazarlama Müdürü ve Ülke Müdürü, Roche HQ-Global Marka Lideri, Roche Güney Afrika – Ülke Müdürü, Bayer Güney ve Sub Saharan Afrika-Ülke Müdürü, Bayer Türkiye Genel Müdürü görevleri sonrasında 2007-2011 yıllarında GlaxoSmithKline (GSK) Türkiye Genel Müdürü olarak çalışmıştır. Brisa’ya katılmadan önceki son görevleri 2012-2014 yılları arasında GSK Orta Doğu, Afrika Bölgesi Kıdemli Başkan Yardımcılığı ve 2014-2015 yılları arasında Orta Doğu, Afrika ve CIS Bölgeleri Kıdemli Başkan Yardımcılığıdır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.