Son dakika! Çinliler Karsan minibüslere binecek

Renault-Megane-E-Tech-kaç sattı

Bursalı üretici Karsan, yılda 30 bin J10 modeli minibüs aracını ve diğer Karsan ürünlerinin üretimi konusunda ortak şirket kurulumu konusunda ön çalışma için Çinli Wuhan Zhong Yuan Ban Tai şirketi ile protokol imzaladı.

 

Karsan'a Cinli ortak J10Karsan tarafından KAP'a yapılan açıklamaya göre, protokol üretim için yaklaşık 62 milyon euro sermaye ile Karsan'ın yüzde 35 ortak olacağı yeni bir şirket kurulması için ortak girişim anlaşmasına dair ön çalışma yapılmasının öngörüldüğü ifade edildi.

 

Açıklamada J10 aracının üretim hattının, ürün ve üretim ile ilgili bilginin yaklaşık 18 milyon euro bedelle satılması için daha önce Hubei Suizhou Yongsheng Technology and Trade Company ile niyet mektubu imzalandığı, ancak satışa dair çalışmalar sürerken söz konusu şirketin Wuhan Zhong Yuan Bang Tai tarafından satın alınması üzerine yeni bir protokol imzalandığı belirtildi.

 

Açıklama öncesi 1.1 liradan işlem gören Karsan hisseleri 1.12 liraya kadar çıkarak kazanımlarını yüzde 7.7'ye yükseltti.

Aynı saatte BIST-100 endeksi yüzde 1 eksideydi.

Önceki İçerikHyundai’nin Bursalı minibüsü tanıtılıyor
Sonraki İçerikYeni Polo satışa çıkıyor
Otoajanda.com haber merkezi, konusunda çok deneyimli ve uzman bir ekip tarafından yönetiliyor. Tüm haberler bu ekibin tecrübeli üyelerince edite edilerek, yayınlanıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz