SON DAKİKA! Jetta ve Caddy 1.6 TDI satışı durduruldu

Doğuş Otomotiv, VW’nin emisyon skandalında adı geçen motorlara sahip iki modelinin 1.6 TDI versiyonlarının Türkiye’de satışlarını durdurdu.

Durdurmaya ilişkin açıklama önce NTV’de konuşan Bilim, Teknoloji ve Sanayi Bakanı Fikri Işık’tan geldi.

Bakan Işık, Volkswagen Türkiye Distribütörü Doğuş Otomotiv’in bu akşam (20 Ekim 2015) itibariyle Jetta ve Caddy’de 1.6 LT TDI motorlu araçlarının satışını gönüllü olarak durduracağını ilan etti.

Bakan’ın açıklamasından sonra Doğuş Otomotiv’den de şu açıklama yapıldı:

“Volkswagen AG yetkilileriyle sürdürmekte olduğumuz görüşmeler neticesinde, tarafımızca alınan kararla gönüllü olarak, Jetta ve Caddy modellerimizde sadece EA189 EU5 1.6 TDI motor tipindeki araçların satışını bu akşam itibarıyla geçici olarak durdurmuş bulunmaktayız. Diğer modellerimizin satışı ile ilgili herhangi bir kısıtlama bulunmamaktadır.”

Bakan Fikri Işık, satış durdurmanın ardından gelecek süreç hakkında ise şu bilgilri aktardı:

“Askıya alacak satışı ve bu teknik güncellemeler yapıldıktan sonra tekrar satışa sunacak. Bu noktada ben firmamızın duyarlılığına teşekkür ediyorum. Bu noktayı yakınen takip ediyoruz. Bir taraftan emisyon noktasındaki hassasiyetimizi sürdürüyoruz. Bu noktada firmanın hassasiyeti önemli. Bu akşam itibariyle dediğim gibi Jetta ve Caddy’de 1.6 dizel motor satışı firmanın askıya aldığını belki sizlerin aracılığıyla kamu oyuyla da paylaşmış oldum.”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.