Sony ve Honda elektrikli araç üretimi için güçlerini birleştirdi!

sony ve honda elektrikli araç
VW-Golf-GTI

2022 yılının Mart ayında ortak girişim anlaşması ile teknoloji ve otomotivi sıkı bir şekilde bir araya getireceklerini duyuran Sony ve Honda, elektrikli araç ve mobilite hizmetleri üretecekleri yeni şirketin adını koydu. Yüzde 50 ortaklık yapısı ile Japonya’da kurulması planlanan ‘Sony Honda Mobility Inc.’ ile tüketicilerin ihtiyaçlarına uygun ürün ve çözümlere odaklanması hedefleniyor.

Japonya’nın başkenti Tokyo’da kurulması planlanan şirketin sermayesinin 10 milyar yen olduğu duyurulurken; ortaklık anlaşması kapsamında her iki şirketin teknoloji ve mühendislik alanlarındaki uzmanlıklarını bir araya getirerek tüketicilerin ihtiyaçlarına uygun ürün ve çözümlere odaklanılacak.

Honda ilk elektrikli aracıyla yılın otomobili seçilmişti

‘Sony Honda Mobililty Inc.’ adıyla kurulacak yeni şirket için Honda’nın güncel çevre ve güvenlik teknolojilerinden, mobilite çalışmalarından, araç üretim teknolojisini ve satış sonrası hizmet uzmanlığından faydalanılması planlanıyor. Aynı zamanda Sony’nin görüntüleme, algılama, telekomünikasyon, ağ ve eğlence teknolojileri, kullanıcılar ve çevre ile uyumlu yeni nesil mobilite hizmetlerinden yararlanılması hedefleniyor.

2022 yılı içerisinde yeni şirketin kuruluşunu tamamlamayı planlayan Honda ve Sony, 2025 yılında ise elektrikli araç satışı ve mobilite hizmetlerinin hayata geçirilmesi için çalışmalara başladığını açıkladı.

Önceki İçerikRenault Group ve Nissan Türkiye kurumsal iletişiminde atama
Sonraki İçerikOtomobiller mücevher olunca araba hırsızlığı arttı!
1997’de ilk kelimesi “vosmagen” olan, çocukluğunu halı desenlerinde araba sürmeye adamış otomotiv yazarı...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz