Söylenti doğru çıktı, o isim gitti

Gaz emisyon oranlarını manipüle ettiği ortaya çıkan Volkswagen’de beklenen istifa gerçekleşti. Yakın zamanda ortaya çıkan ‘CEO istifa etti’ dedikoduları sonunda gerçek oldu. Volkswagen CEO’su Martin Winterkorn, yaptığı bir açıklamayla görevinden istifa ettiğini duyurdu.

Winterkorn açıklamasında şu sözlere yer verdi: “Bir kaç gündür ortaya çıkan olaylardan dolayı şoktayım. Volkswagen Grubu’nda böylesine bir suistimalin yaşanmış olmasını hayretle karşılıyorum. Her ne kadar ortaya çıkan manipülenin bir parçası olmasam da şirketin iyiliği için CEO olarak sorumluluğu üzerime alıyorum. Volkswagen’nin özellikle çalışanları açısından yeni bir başlangıç yapması lazım. İstifamla bunun ilk adımını atmış oluyorum. Güvenin geri kazanılması için bu süreç şeffaflık içinde devam etmelidir. Eminim, Volkswagen Grubu bu ciddi sorunu aşacaktır.”

Volkswagen’deki skandalın detayları için tıklayın…

Önceki İçerikTucson’a yüksek turbo
Sonraki İçerikVolkswagen’den sonra sıra BMW’de
20 yıllık gazeteci ve görsel yönetmen. Akşam Gazetesi'nde uzun yıllar otomotiv sayfalarının tasarımını yönetti. Kuruluşudan bu yana otoajanda.com ile çalışıyor. Otomotiv haberciliği ve görsel yönetmenlik uzmanlık alanları arasında başta geliyor. Uzun otomobil yolculukları, test sürüşleri en önemli hobileri arasında.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz