Sprinter motokaravan pazarına Alman altyapısıyla girdi

Mercedes Spinter motokaravan altyapısı ile bu segmente iddia getiriyor.
Karavan tatili pandemi ile Türkiye’de de çok sayıda yeni taraftar kazandı. Yüksek konaklama fiyatları, kalabalık aileler, keşfedilmemiş erlere yönelik merak gibi etkenlerin beslediği karavancılık, yeni araçlarla rekabete açılıyor. Bu rekabette motokaravan olarak tanımlanan araçlar belli markaların hafif ticari araçlarının altyapısı üzerinde yapılandırılıyor.
Mercedes-Benz Hafif Ticari Araçlar ürün gamı, karavan üstyapısına uygun üretim altyapısı bulunan Sprinter modelini  gösterdi.
Sprinter motor kaputu altındaki 170 BG ve 190 BG güç seçenekleri; karavan deneyimi için seçenek arayanlara iki farklı seçenek sunuyor.
Opsiyonel olarak araç donanımlarına döner ön koltuklar ve elektrikli kayar kapı eklenebiliyor.
Altyapısı Almanya’da geliştirilen Sprinter araçlar, karavana dönüştürülebiliyor.

Türkiye’de 2021 yılında 1.247 motokaravan satıldı

Mercedes-Benz Otomotiv HTA İcra Kurulu Üyesi Tufan Akdeniz; “Sprinter modelimiz dileyen kullanıcılarımız tarafından karavan dönüşümünde kullanılabilir; aracımız bu altyapıya uygun durumda. Bu altyapının tüketicideki beklentileri karşılamasını hedefliyoruz.

Böylelikle geçtiğimiz yıl bin 247 adede ulaşarak ülkemizde de büyüme kaydeden motokaravan pazarında yerini alacak araç seçenekleri sunacağız.

Mercedes-Benz müşterileri, karavan dönüşümüne uygun tüm özellikleri taşıyan araçlarımızı, Türkiye’de istedikleri yetkili firmada karavan yaptırabilecekler. Araçlarımız, karavan kullanıcılarının beklentilerini karşılamaya hazırlanırken Mercedes-Benz’in kalite, konfor, performans ve güvenlik gibi özellikleriyle de fark yaratacak”.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz