Stellantis, 2030 yılına kadar 55 yeni model çıkaracak

Stellantis, Orta Doğu ve Afrika bölgelerine yönelik 60’a yakın yeni model tanıtacağı 2030 yılına kadar ulaşmayı amaçladığı stratejik hedeflerini açıkladı.

Stellantis Grubu, söz konusu coğrafyada 2030 yılına kadar pazar payını yüzde 22’nin üzerine çıkarmayı amaçlarken, düşük emisyonlu araç satışlarının toplam miks içerisindeki oranını da yüzde 25’in üzerine ulaştırmayı hedefliyor.

Stellantis, Orta Doğu ve Afrika pazarlarına 8 yılda 55 yeni model sunacak

stellantis elektrikli otomobil

Stellantis, Dare Forward 2030 global planı kapsamında Orta Doğu ve Afrika bölgesine yönelik stratejik hedeflerini açıkladı. Bu planın önümüzdeki on yılda şirketi; pazar payı, müşteri deneyimi ve enerji geçişi noktasında liderliğe taşıması hedefleniyor.

Mikro ulaşımdan genel kullanıma, hafif ticari araçlardan premium ve lükse kadar müşteri gereksinimlerini cevap veren 10 markalık geniş ve kapsamlı portföy oluşturulması planlanıyor. 2030 yılına kadar yıllık 10 Milyar Euro Satın Alma Değerine ulaşmak isteyen Stellantis Grubu, yaklaşık 55 yeni modelin lansmanını yapacak.

Stellantis Ortadoğu ve Afrika Operasyon Direktörü Samir Cherfan değerlendirmesinde: “Dare Forward 2030, bizi Orta Doğu ve Afrika bölgesinde liderliğe taşıyacak. Bölgedeki ticari ve endüstriyel kurulumlarımızın gücünü esas alarak, Akdeniz Krallığı ve Fransa’nın Denizaşırı Topraklarındaki konumumuzu sağlamlaştırmayı, Afrika’nın Sahra altındaki konumumuzu güçlendirmeyi ve Orta Doğu ve Güney Afrika’daki pazar payımızı arttırmayı hedefliyoruz” dedi.

Stellantis, yeni ortaklıklarla Türkiye’deki elektrifikasyon sürecini hızlandırıyor

Geçtiğimiz günlerde Enerjisa çatısı altındaki Eşarj, yeni otomotiv devi Stellantis ile Türkiye’deki elektrikli araç şarj istasyon ağına 200 istasyonluk genişleme planı için anlaştı. Plana göre Eşarj 200’den fazla istasyonluk bir ortaklıkla Türkiye’de yer alan Stellantis (Opel, Peugeot, Citroen ve DS) bayilerinde şarj istasyonu hizmeti verecek. Tamamı (DC) hızlı şarj ünitesi olarak kurulacak istasyonlar, Stellantis markalarının 43 ildeki bayilerinde konumlanacak.

Bu markalar bu yılın son çeyreğinden itibaren Türkiye’ye ilk elektrikli modellerini ithal etmeye başlayacaklar. Bunlar arasında Elektrikli Opel Corsa ve Mokka, elektrikli Peugeot 2008 gibi araçlar bulunuyor. 2023 yılında ise elektrikli Opel Astra dahil çok sayıda elektrikli otomobillerini de piyasaya sunacaklar.

İmzalanan anlaşmaya göre Eşarj, 200’den fazla istasyonu kapsayan işbirliği ile otomotiv bayilerinin yanı sıra; Stellantis’in bakım – onarım şirketi noktalarında hızlı şarj ünitesi olarak hizmet verecek.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.