Stellantis Türkiye ‘ye, Honda’dan yönetici transferi

Otomotivde üst düzey değişiklikler arasında son transferlerden biri Honda Türkiye’den Citroen’e geçen Serdar Akman ile gerçekleşti. Stellantis Türkiye markalarındaki hareketlilik devam ediyor.

Stellantis markaları çatısı altında, Opel Genel Müdürü Alpagut Girgin’in uluslararası bir görev geçmesinin ardından yeni görevlendirmeler gerçekleşti. Opel Türkiye Pazarlama Direktörü Emre Özocak genel müdürlüğe yükselirken; yerine Citroen Türkiye Pazarlama Direktörü Zeynep Durusu getirildi.

Citroen Türkiye Pazarlama Direktörlüğü görevine de Honda Türkiye Satış ve Kurumsal İletişim Direktörü Serdar Akman transfer edildi. 1 Kasım 2022 itibarıyla Serdar Akman, Citroën Pazarlama Direktörü olarak görevine başladı.

Serdar Akman kimdir?

Citroen Türkiye Pazarlama Direktörü Serdar Akman
Galatasaray Lisesi’nden sonra İstanbul Üniversitesi Fransız Dili ve Edebiyatı mezunu olan Serdar Akman; yeni görevi öncesindeki son yedi yıl süresince Honda Türkiye bünyesinde üst düzey yönetici görevler üstlendi.

Zeynep Durusu kimdir?

Sankt Georg Avusturya Lisesi’nden mezun olduktan sonra Koç Üniversitesi İşletme bölümünü bitiren Zeynep Durusu;

Opel Türkiye Pazarlama Direktörü Zeynep Durusu

2019 yılında Citroën Fiyatlama ve Ürün Müdürü olarak göreve başladı. 2021 yılında aynı markanın Pazarlama Direktörlüğü görevine atanmıştı. Yaklaşık 18 yıllık kariyerinde Michelin Grubu’nda Pazarlama Müdürü ve Mercedes-Benz Türk’te Ürün Müdürü gibi görevlerde de bulunan Durusu, 1 Kasım 2022 tarihi itibarıyla yeni görevine başladı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.