Stellantis, yeni bir Fiat fabrikası kurmak için anlaştı

Peugeot, Citroen, Opel, Fiat, Jeep, Alfa Romeo, Maserati başta olmak üzere 14 markalı otomotiv devi Stellantis, Cezayir‘de yeni bir üretim tesisi kurmak için anlaşma imzaladığını duyurdu. Sözleşmenin amacı kamu hizmetleri ve turistik araçlar için bir montaj ünitesinin kurulması olarak belirtildi. Cezayir Sanayi Bakanı, Fiat fabrikasının Oran kentinde kurulacağının altını çizdi.

Cezayir’de Nissan, Renault, Volkswagen gibi markaların da montaj tesisleri bulunuyor. Ülkede üretim iç pazar için yapılıyor.

İmza sonrası Stellantis tarafından yapılan açıklamada, anlaşma içeriğinin Cezayir’de Fiat için endüstriyel, satış sonrası ve yedek parça faaliyetlerinin yanı sıra; ülkedeki otomotiv sektörünün geliştirilmesi için bir proje ile ilgili olduğuna dikkat çekildi. Anlaşma Cezayir Sanayi Bakanlığı ile imzalandı.

Cezayir basını, üretici firma ile Cezayir’de Fiat marka araç üretim tesisi kurulması için bir anlaşma imzalandığını yazdı.

Asgari ücretle kaç litre benzin alınabiliyor?

Bir duyuru ama birkaç somut ayrıntı

Ancak Stellantis, anlaşma kapsamında neler yapacağı hakkında daha fazla ayrıntı vermedi. Stellantis CEO’su Carlos Tavares, “Devam eden tartışmaların kalitesi, Cezayirli müşterilerin beklentilerini karşılamaya hevesli olan Fiat markasının gelişim beklentileri konusunda bize güven veriyor” dedi.

Cezayir Sanayi Bakanı Ahmed Zeghdar, sözleşmenin şartları hakkında daha fazla ayrıntı vermedi. Bakan, Cezayir yönetiki ile Stellantis yetkilileri arasındaki görüşmelerin kısa bir süre önce başladığını ve hızlı sonuçlandığına değindi.

Cezayir Sanayi Bakanı, diğer dünya çapındaki üreticilerin de Cezayir’e gelmesi gerektiğini söyledi. Bakan, diğer global üreticilerle görüşmeler içinde olduklarına da vurgu yaptı.

Cezayir, kısa süre önce otomobil üretimi yapan şirketlerin 3 yaşından küçük araç ithal etmelerine izin veren bir düzenlemeyi hayata geçirmişti.

Önceki İçerikTogg araçtan inmeden alışveriş için Paycell ile anlaştı
Sonraki İçerikHedef 2,3 milyar euro ciro: Renault geri dönüşüm işi kurdu
Otoajanda.com haber merkezi, konusunda çok deneyimli ve uzman bir ekip tarafından yönetiliyor. Tüm haberler bu ekibin tecrübeli üyelerince edite edilerek, yayınlanıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz