Otomobilde Neler Oluyor, Önce Siz Öğrenin

Subaru tamamen elektrikli SUV modelini doğruladı

Subaru, neredeyse diğer tüm ana akım otomobil üreticileri gibi, tamamen elektrikli bir SUV üzerinde çalışıyor. Japon üretici, ilk elektrikli aracın “Forester” modeliyle benzer boyutta orta boy bir SUV olacağını söyledi.

Daha önceki dönemlerde Evoltis adıyla gündeme gelen tam elektrikli SUV, Toyota ile ortaklaşa geliştirilecek. Yani, GT86 / BRZ gibi, yeni SUV bir Toyota veya Subaru olarak satışa sunulacak.

Bu ortaklık; Subaru’nun dört tekerlekten çekiş uzmanlığını ve Toyota’nın çeşitli alanlardaki elektrifikasyon bilgisini bir araya getiriyor. Konuyla ilgili ek bilgiler ise önümüzdeki yıl paylaşılacak.


Tamamen elektrikli crossover Subaru Evoltis, TOGG’un rakibi olabilir mi?


Bu gelişmeler aynı zamanda, markanın Avrupa’da bugün bölge satışlarının yüzde 60’ını temsil eden üç temel model olan Impreza e-BOXER, Subaru XV e-BOXER ve Forester e-BOXER modellerinin mild-hibrit varyantlarını piyasaya sürdükten sonraki ikinci elektrifikasyon adımını da işaret ediyor.

Subaru, Avrupa için yeni platformdaki tamamen elektrikli SUV modelinin geleceğini doğruladı. Fakat Toyota, ilk aracının “zaten geliştirildiğini ve üretime hazır olduğunu” söylüyor; bu nedenle Toyota, Subaru pazara çıkarırsa şaşırmayın.

Leave A Reply

Your email address will not be published.