Süper lüks Bugatti’nin direksiyonuna Hırvatlar geçmek üzere

Birçok markaya ev sahipliği yapan Volkswagen Grup; elindeki en pahalı otomobil markası Bugatti’nin satışı için Hırvat Rimac ile anlaşma aşamasında. VW’nin yanısıra Audi, Seat, Skoda, Porsche, Bentley, Bugatti, Lamborghini, Ducati, Scania ve MAN markalarına çatı olan grup; resmi olarak açıklanmasa da süper spor otomobil markası Bugatti’yi; 11 yıllık bir şirket olan Rimac’a satmak üzere. İddiaya göre iki şirket arasındaki anlaşma tamamlanmış; satış işlemi ve imzaların atılması safhasına geçilmiş durumda.

Volkswagen Grup çatısı altında bulunan Porsche, Bugatti’yi satın alacak Rimac’ın yüzde 15,5 hissesine sahip.

Ronaldo’nun da bir Bugatti’si var.

Volkswagen Grup’un hala yüzde 50 kontrol hissesine sahip olan Piech ailesi; satışa Porsche’nin satışın taraflarından biri olmasıyla onay verdiği belirtiliyor.

Son yıllarda Hyundai/Kia, Koenigsegg, Jaguar ve Magna Rimac’a yatırım yaptı. Görünüşe göre Rimac, Volkswagen Grup’un daha fazla para akıtmak istemediği Bugatti’yi satın almanın akıllıca bir yatırım olduğunu düşünüyor.

Avrupa otomobil basınında Volkswagen Grup’un Bugatti dışında Lamborghini, SEAT, Italdesign ve Ducati için de potansiyel yatırımcılarla görüşmeler gerçekleştirdiği iddia ediliyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.