Süper lüks Maserati için 12 aya varan sıra var

Ekonomik ve siyasi gelişmelerin ötesindeki otomobillerden Maserati yeni bir modelini Türkiye piyasasına tanıttı. 14 milyon 300 bin liradan başlayan fiyatıyla Maserati Grantorismo’nun “şimdilik” en yüksek fiyatlı versiyonu 17 milyon liradan etiketlendi. Bu yıl için 50 adetlik satış hedefi bulunan Maserati Grantorismo‘nun elektrik motorlu versiyonu ise yaz aylarında satışa çıkacak. Bu özel ve yüksek fiyatlı otomobilin teknik üstünlüklerini biraz sonra okuyacaksınız. Ama öncelikle bu aracı kimler nasıl alabilecek ona değineyim.

Maserati Türkiye temsilcisi Fermas 490 beygir gücündeki benzinli V6 motorlu Modena ve 550 hp’lik benzinli motora sahip Trofeo tanıtımını yaptı. Tanıtımda gazetecilerin sorularını Fermas Genel Müdürü Özgür Süslü yanıtladı. Süslü’ye aracın fiyatını ve sıra beklenip beklenmeyeceğini sordum. Yani bizi herkese satmıyoruz şeklindeki pazarlama yaklaşımını uygulayacaklar mıydı?

Ferrari gibi süper spor otomobilleri satın alabilmek için bazı şartlar arandığını, bunun Maserati Grantorismo için de geçerli olup olmadığını sordum.

Hiç bir şartımız yok. Parası olan herkes alabilir. Bu yıl sonuna kadar 50 adetlik satış planlıyoruz. Satışlarımızı hazır ürünü teslim etmek şeklinde yapmıyoruz. Müşterilerimiz önceden oturup,. araçlarının her şeyinin milim milim belirliyor. Sonra 3-12 ay üretim bekleniyor ve sonrasında teslimat yapılıyor” yanıtını aldım.

İkisi benzinli biri elektrikli 3 Maserati Granturismo

İtalyan lüks marka elektrikli araç pazarına 75 yıllık geçmişi olan Grantorismo Folgore ile katılıyor.

2027 yılına kadar tüm modelleri elektrikli olacak Maserati’nin ilk elektrikli modeli Folgore 761 beygir gücüne ulaşan üç elektrikli motorla 1350 nm torka sahip bir otomobil.

0-100 hızlanması 2,7 saniye. Henüz fiyatı belli değil ama kardeşleri 14.3 ve 17 milyon TL’lik modellerden daha düşük fiyatla olacak. Çünkü Özel Tüketim Vergisi daha düşük. Aracın menzili 450 km ve 5 dakikalık hızlı şarj ile 100 km menzil kazanabiliyor.

Maserati’nin ilk elektrikli otomobili Folgore‘nin global tanıtımını eski İngiliz futbolcu David Beckham yapıyor.

Maserati GranTurismo

BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu yıl en uygunu 200 bin euro olan 8 bin lüks otomobil satılacak

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.