Sürpriz atama: Peugeot Türkiye’ye ilk Türk genel müdür

Peugeot Türkiye Genel Müdürü, İbrahim Anaç oldu

20 Kasım 2017 tarihi itibari ile Peugeot Otomotiv Pazarlama A.Ş. Genel Müdürlüğü görevine İbrahim Anaç atandı. Daha önce bu görevi yürüten Laurent Pernet ise kişisel sebeplerle PSA Grubu’ndan ayrılmaya ve profesyonel yaşamına yeni bir yön vermeye karar verdi.

Laurent Pernet’nin yerine göreve başlayacak olan İbrahim Anaç, direkt olarak Orta Doğu ve Afrika Bölgesi Direktörü Julien Montarnal’a bağlı olarak görev yapacak.

Peugeot Türkiye’ye tarihinde ilk kez en üst düzeyde yönetim bir Türk isme emanet edilmiş oldu. Son yıllarda Nissan Türkiye ve Volvo Türkiye ile Mercedes Benz Türkiye genel müdürlük görevleri de Türk isimlere verilmişti.

20 yıldır Türk otomotiv sektörünün önemli kademelerinde yöneticilik yapan İbrahim Anaç, iş yaşamına 1997 yılında başladı. 2001 yılında satış/pazarlama müdürü pozisyonuna terfi eden İbrahim Anaç, 2004 yılında 2.El Satış ve Operasyon Müdürlüğü’ne atandı. 2005 yılında Nissan Türkiye Pazarlama Müdürü olarak görev aldı.

2007-2014 yılları arasında Nissan Türkiya Satış Bölümü Müdürü olarak çalışan İbrahim Anaç, 2011 yılında Satış ve Satış Sonrası Hizmetler Koordinatörü olarak görevine devam etti. Son olarak 2014 yılından bu yana Nissan Türkiye Genel Müdür Yardımcısı olarak görev alan İbrahim Anaç, 20 Kasım 2017 tarihi itibariyle Peugeot Otomotiv Pazarlama A.Ş. Genel Müdürü olarak göreve başlayacak.

http://otoajanda.com/ibrahim-anaca-nissanda-uluslararasi-gorev-afrika-ortadogu-hindistan-ona-emanet/

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.