Sürücü kripto para kazanıp otoyol geçişini bedavaya getirebilecek

Otomobil kullanırken akıllı para kazanmak mümkün hale geliyor. Sürücüler, Trafik sıkışıklığı ve çukurları hakkında bilgi paylaşımı yaptıklarında kredi kazanılabilecek; bu kripto para otomatik geçiş ücreti, otopark ve elektrik şarjı gibi ödemelerde kullanılabilecek. Jaguar Land Rover yazılım mühendisliği merkezinde test edilen yenilikçi teknoloji; bağlantılı araç hizmetlerini kullanarak kripto para kazanacak.

Jaguar Land Rover, bu ödemeleri yapmak ve almak için gerekli teknolojileri kullanmak üzere IOTA Vakfı ile ortaklık kurdu. Diğer benzer sistemlerin aksine, yapısı nedeniyle, işlem yapmak için bir işlem ücreti gerektirmiyor. 2025 yılına kadar 75 milyar bağlı cihaz içereceği tahmin ediliyor. Sürücüler ayrıca geleneksel ödeme yöntemlerini kullanarak Akıllı para yükleyebiliyor.

Gelişmiş bağlantı teknolojisi, mühendislerin, Jaguar F-PACE ve Range Rover Velar dahil olmak üzere, zaten Akıllı para işlevine sahip birkaç araç kullandığı İrlanda, Shannon’daki yeni Jaguar Land Rover yazılım mühendisliği üssünde deneniyor.

Önde gelen teknoloji araştırması, Jaguar Land Rover’ın Sıfır emisyon, sıfır kaza ve sıfır tıkanıklığı elde etmeyi hedefleyen Sıfır Hedefinin bir parçasını oluşturuyor. Bu hedefe ulaşmanın bir kısmı, aracın geleceğin akıllı kentinde veri toplayıcı olarak ayrılmaz bir rol oynadığı ortak bir ekonomi geliştirmek. Örneğin, bağlı ‘Akıllı para’ hizmetleri, canlı trafik güncellemelerinin paylaşılması ve sürücülere alternatif yollar sunma ile trafik sıkışıklığının azaltılması için egzoz borusu emisyonlarının azalmasıyla tıkanıklığın azalmasını sağlayacak.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.