SUV’un 10 yıllık lideri yenilendi: Yeni Nissan QQ fiyatları ve özellikleri

Türkiye’de ve dünyada SUV segmentinin büyümesinde başrol oynayan Nissan Qashqai yenilendi. Nissan model ailesinin ön yüzüne bürünen yeni QQ, yine Türkiye’de satılan her 4 C-SUV satışından biri olmayı hedefliyor.

Peki yeni QQ’de neler değişti, neler yenilendi? Hangi yeni teknolojiler devreye alındı?

Nssan QQ yeni teknolojilerle yola devam ediyor.

Güncellenen Qashqai modelinin yenilikleri neler?

C-SUV segmentinde inovasyon kavramını yeniden tanımlayan ve Nissan Intelligent Mobility özelliklerini bünyesinde bulunduran Qashqai’nin mevcut donanımlarına ek olarak gelen konfor öğeleri ile elini güçlendirdi.

  • Nissan’ın “Premium Dinamizm” olarak adlandırdığı güncel görünüme kavuşan Qashqai’nin ön yüzünün merkezinde Nissan amblemini çerçeveleyen yeni ‘V-motion’ ızgarası yer alıyor.
  • Otomobilin yeni tamponunda motor hava delikleri yatay bir görünüm alarak, küçüldü.
  • Ön tamponla bütünleşen yeni ‘V’ formlu heybetli ön ızgara, bumerang formlu LED gündüz farlarıyla tamamlanıyor.
  • Yeni farlar, araç hızı ve direksiyon açısı ile birlikte çalışan ve viraj içini aydınlatan Adaptif Far Sistemiyle desteklenerek gece ve gündüz sürüş güvenliğini üst seviyeye çıkarıyor.
  • Yenilenerek dikdörtgen bir forma kavuşan ve ön tamponun alt köşelerine entegre edilen ön sis farları ise en çok tercih edilen donanım seviyelerinden biri olan Tekna’dan itibaren standart hale geldi.
  • Qashqai’nin yenilenen arka tamponu, çizgileri ve farlarıyla daha modern bir yapı kazanırken bumerang formlu, 3D aerodinamik efekti verilmiş arka farlar dikkat çeken yenilikler arasında yer alıyor.
  • Sürtünme katsayısında küçük bir iyileştirme elde etmek adına farlarda yapılan bu değişiklikler yakıt tüketimi maliyetini düşürüyor.
  • İç kısmı eskisinden daha koyu olan farları ve köpek balığı sırtı anteni Qashqai’nin arka tasarımda sahip olduğu diğer yenilikler.

Yeni Qashqai’nin yan görünümündeki en belirgin değişim 17,18 ve 19 inç boyutlarındaki jantların tasarımında ortaya çıkıyor. Sürtünmeyi minimum seviyelere çekecek şekilde tasarlanan yeni jantlar Nissan’ın premium dinamizmini yansıtıyor.

Yeni Nissan Qashqai 2017 boyutları büyüdü.

Yeni Nissan Qashqai foto galeri

Yeni QQ’nun boyutları

Qashqai’nin toplam uzunluğu 17 mm artarak 4,394 mm’ye ulaşırken genişlik (1,806mm) ve yükseklik (1,595mm) aynı ölçülerde kaldı.

Metalik ve sedef görünümlü renklerin yer aldığı Qashqai’nin renk seçenekleri ise üç yeni canlı renk seçeneği ile zenginleşti. Yeni Qashqai, derin mavi, lav kırmızı ve hipnotik bronz seçenekleri ile sunulacak.

Yeni Nissan Qashqai ‘nin direksiyonu kalınlaştırıldı, el ile tutuş hissi artırıdı.

İç Tasarımda Konfor ve Ferahlık

Nissan Qashqai’deki yenilikler sadece dış tasarımla sınırlı değil. İç mekânda da kalite vurgusunu güçlendiren bir dizi güncelleme gerçekleştirildi.

Tüm Qashqai versiyonlarında standart olarak sunulan deri yeni direksiyon ilk bakışta dikkat çekiyor. D formlu, altı düz direksiyon simidi araca giriş ve çıkışı kolaylaştırırken aynı zamanda daha sportif bir görünüm sunuyor.

Kadran görünürlüğünün yüzde 17 artmasına olanak veren yeni direksiyon sürücüye ihtiyacı olan bilgileri daha geniş bir açıdan veriyor.

Direksiyon üzerinde sağ ve sol taraftaki dört yönlü kumanda düğmelerinin tasarımı da yenilendi ve daha sezgisel bir kullanım sunan yapısıyla sürücünün gözünü yoldan ayırmadan fonksiyonları kumanda etmesini sağlıyor.

Öndeki değişiklikler arasında farlar dikkat çekiyor.

Kalınlığı 34 mm’den 37,5 mm’ye çıkartılan direksiyon simidi artık ele daha iyi oturuyor. Öte yandan direksiyon göbeğinin alt kısmını süsleyen yeni ‘V’ formlu saten gümüş uygulama, ön ızgara tasarımının devamı niteliğinde.

Tüm donanım paketlerinde standart olarak sunulan uzaktan kontrol edilebilir camlar, sıcak günlerde aracı çalıştırmadan, uzaktan açılarak aracın havalanmasını sağlayacak.

Qashqai’nin kullanıcılar tarafından en beğenilen özellikleri arasında yer alan konforu, yumuşak yeni nappa deri kaplama ve elektronik kontrol özelliklerine sahip koltukları ile bir üst seviyeye çıkıyor. Tüm boyutlara ve oturuş şekillerine uyum gösterebilen yeni elektronik kontrollü koltuklar standart olarak sunulan siyahın yanı sıra Platinum Premium Pack paketinde mürdüm renk seçeneğiyle de sunuluyor. Isıtma özelliği bulunan ön koltuklar, arkası çizilmeye karşı dayanıklı yeni yüzü ve arka koltuklarda seyahat eden yolculara daha geniş alan bırakan yeni tasarımı ile sunuluyor.

Yeni Nissan Qashqai foto galeri

Her sürücünün oturma pozisyonuna uygun ayarlamaya olanak tanıyan koltuklar, yan aynaların pozisyonuna bağlı olarak iki oturuş şeklini kaydedebilen koltuk hafızası fonksiyonunu içeriyor. Koltuğun alt kısmından kontrol edilebilen bu özellik Platinum Premium Pack ile gelen bir başka yenilik olarak öne çıkıyor.

Qashqai’nin geniş iç mekânı, sunduğu pratik depolama çözümleri ile kalabalık aileler için hayatı kolaylaştırıyor. Arka koltuklar yatırıldığında 1598 litreye kadar yükselebilen bagaj, standart kullanımda 430 litrelik kapasite sağlıyor.

Orta konsolda, navigasyon sistemi dahil ses ve görüntü özellikleri kapasitif ve çok kaliteli bir ekranla bütünleştirilmiş.

Yeni QQ’da BOSE Premium Ses Sistemi

Yeni Qashqai, tamamen yenilenen ses sistemi ile yüksek kaliteli bir müzik keyfi sunuyor. Bose Ses Sistemi artık üst donanımda satın alınabilecek. Otomotivde bir çok marka Bose tercih etmeye başladı. Son olarak Ford Fiesta’da da bu sistem görev üstlenmişti.

QQ’da görev alan yeni premium ses sistemi ön camın alt kenarında iki adet tweeter, ön kapılarda ve arka kapılarda birer adet olmak üzere, toplamda 4 hoparlör ve stepne yuvasına gizlenen 1 adet subwoofer içeriyor.

Yeni jantlar aracın ses yalıtımına katkıda bulunacak şekilde içeriye alındı.

Nissan Intelligent Mobility

Nissan’ın yeni Intelligent Mobility özellikleriyle donatılan yeni Qashqai’deki öne çıkan yenilik park esnasında çarpmaları önleyen akıllı arka çapraz trafik uyarı sistemi. Sistem, kör noktalardan veya köşelerden yaklaşan araçlara karşı ya da araç hareket halindeyken park etmiş başka bir araca yaklaşırsa sürücüyü sesli ve görüntülü olarak uyarma özelliğini taşıyor.

2014 yılından beri akıllı çarpışma önleme sistemine sahip olan Qashqai, yaya algılayan sisteme de kavuştu. Yayaya duyarlı çarpışma önleme sistemi, radar ve kamera kombinasyonu ile çarpışmaları önlemeye ve çarpışmaların şiddetini hafifletmeye yardımcı oluyor.

Öte yandan geliştirilen kör nokta uyarıları artık kamera görüntülerinden ziyade radar verilerine dayandırılarak daha geniş bir alanda, daha doğru algılama sağlıyor.

Bu yeniliklerin yanı sıra akıllı yol kontrolü, akıllı sürüş kontrolü, aktif motor freni, akıllı otomatik far asistanı, akıllı yorgunluk algılama sistemi, akıllı çevre görüş sistemi ve akıllı park sistemi de mevcut. Ek olarak geri görüş kamerası, şerit takip uyarı sistemi, trafik işareti tanıma sistemi, kör nokta uyarı sistemi gibi özellikler de yeni Qashqai’nin sunduğu güncel teknolojiler arasında.

Yeni Nissan Qashqai foto galeri

Yeni Qashqai’de benzinli ve dizel motor seçenekleri, altı ileri manuel veya X-Tronic şanzıman seçenekleriyle ve 2 veya 4 çekiş opsiyonuyla sunuluyor. Bu motorlar arasında 1.5 litrelik 110 PS dizel motorlu seçenek öne çıkıyor.

Diğer öne çıkan motor ise 130 PS motor gücü ile segmentin en güçlüsü 1.6L dizel X-Tronic motoru.

Yeni Nissan Qashqai modelini Göcek’teki toplantıda yakından tanıdık.

Yeni Nissan Qashai motor seçenekleri:

 

Ekipman ve Aksesuar Seçenekleri

Tüm paketlerde 6 hava yastığı, kilitleme karşıtı frenleme sistemi, elektronik fren gücü dağıtım ve denge kontrolü sistemi, Akıllı Yol kontrolü, Akıllı Motor Freni, Akıllı Sürüş Kontrolü ve Yokuş kalkış destek sistemi dahil sürücü yardım sistemleri standart olarak sunuluyor. Diğer standart donanımlar ise, lastik basıncı izleme sistemi, bluetooth bağlantısı, hız sınırlayıcılı cruise control sistemi ve elektrikli olarak ayarlanabilen ısıtmalı kapı aynalarından oluşuyor.

Yeni Nissan Qashqai foto galeri

Seçilen donanım paketine bağlı olarak, mevcut özellikler arasında çift bölgeli otomatik klima, otomatik farlar ve silecekler, otomatik katlanır ve hafızalı yan aynalar, akıllı park sistemi, hareketli nesne algılama sistemi, akıllı çevre görüş sistemi ve karartılmış arka camlar, panoramik cam tavan, tek dokunuşlu gölgelik bulunuyor.

Yeni Qashqai QQ fiyatları

Yeni Nissan Qashqai 92.000 TL’den başlayan lansman fiyatlarıyla ve 40.000 TL / 12 Ay yüzde 0 faiz finans desteği ile müşterilerini bekliyor.

Yeni QQ lansman fiyatları

 

Yeni Nissan Qashqai foto galeri

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.