Suzuki için yeni şirketi Doğan Holding CEO’su kurdu!

Suzuki Türkiye distribütörlüğünün el değiştirmesi için Rekabet Kurulu’na başvuru yapıldı.
Rekabet Kurumu’ndan çıkacak onaya göre 8 Haziran 2015 tarihinde kurulan SUZUKİ MOTORLU ARAÇLAR PAZARLAMA ANONİM ŞİRKETİ Türkiye’de Suzuki marka otomobil, deniz taşıtları ve motosiklet satış ve satış sonrası işlemlerini ürütmeye başlayacak.

İlginç olan ise kurulan yeni şirketin Yönetim Kurulunu oluşturan isimler.

Daha önce BD Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı olan Osman Boyner’in devraldığı konuşulan Suzuki Türkiye için kurulan yeni şirketteki kurucular Doğan Holding tepe yönetimi çıktı.

8 Haziran’da kurulan yeni şirketin Yönetim Kurulu Başkanı DOĞAN Holding CEO’su Yahya Uzdiken, Başkan Yardımcısı ise aynı holdingin CFO’su Ahmet Toksoy çıktı.

Yeni şirketin kurucu yönetim kurulundaki bu isimler, yeni distribütörün Doğan Grubu olabileceği yönündeki yorumları da beraberinde getiriyor.

Kuruluş sermayesi 50.000,00 TL olan yeni şirket otomobillerin ve hafif motorlu kara taşıtlarının toptan ticareti (ambulans ve minibüs benzeri motorlu yolcu taşıtları dahil (3,5 tondan daha az) faaliyet gösterecek.

Suzuki Otomobil Pazarlama AŞ tarafından 1984 yılından bu yana Haco Şirketler Grubu tarafından Türkiye’de temsil edilen Japon Suzuki için bu yılın mart ayında Aydın Dogan’ın en küçük kızı Hanzade Doğan Boyner’in eşi BD Otomotiv AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Osman Boyner, masaya oturmuş ve mayıs ayındaki İstanbul Autoshow’da hazır bulunmuştu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.