Suzuki Jimny satışa çıktı, fiyatı ve özellikleri

Küçük SUV modeli Suzuki Jimny satışa sunuldu. Yeni Suzuki Jimny, maskülen tasarımı, modern sürüş özellikleri, gerçek 4×4 özellikleriyle iddiasını sürüdürüyor. GLX donanım paketi, 1,5 litrelik 100 HP gücündeki benzinli motor ve otomatik şanzımanla 151 bin TL’lik fiyatla yola çıkıyor.

Yeni Jimny Paris’ten yola çıkıyor

İlk kez 1998 yılında yollarla buluşan 3’üncü nesil Jimny ile 20 yıllık başarı dolu bir hikâyeye imza atan model; 4’üncü neslinde tüm başarılı özelliklerini bir adım daha ileriye taşıyor. Selefinde beğenilen tüm özellikleri koruyan Jimny, dört tekerlekten çekiş sistemi; kompakt boyutlarıyla şehir içinde hayatı kolaylaştıran özellikleri ile satışa sunuluyor.

Yeni Suzuki Jimny yalınlık felsefesini korumaya devam ederken; kübik tasarımı, sağlamlığa ve güçlü arazi yeteneklerine vurgu yapıyor. Daha dik konumlandırılan A sütunları ve yatay konumlu motor kaputu, sürücünün görüş alanını ve yola hakimiyetini artırırken; yan cam çizgileri de görüş alanını iyileştiriyor; iç mekâna ferahlık kazandırıyor. Kolay tanınan bir yüze sahip olması adına kullanılan siyah ön ızgara, karakteristik yuvarlak farlar tarafından çevrelenirken; 15 inçlik koyu renkli alaşım jantlar sportif görünümü destekliyor.

KinetikSarı, OrmanYeşili

Yeni Suzuki Jimny; KinetikSarı, OrmanYeşili gibi iki yeni renk de dahil sekiz farklı gövde rengiyle satışa sunulacak. Birçok yeni nesil otomobilin aksine siyah renkli sade kokpit tasarımı sürücünün dikkatini dağıtmadan; tamamen sürüşe odaklanmasını sağlıyor.

Bluetooth uyumlu akıllı telefon desteğine sahip 7 inç büyüklüğündeki dokunmatik ekranlı; ses ve görüntü sistemi ise yolculukları keyfe dönüştürüyor. Yerini aldığı selefine oranla 53 litre artan bagaj kapasitesi yeni Jimny’de 377 litreye ulaşıyor. Katlanan arka koltuklar, geniş bagaj ağzı, bagajın yan duvarları ve koltuk tasarımının optimizasyonu; sayesinde son derece kullanışlı, düz ve geniş bir yükleme alanı kullanıma sunuluyor.

Suzuki Jimny; merdiven tipi şasi, üç açılı helezon yaylı 3 kollu sabit aks ve arazi takviyesine sahip; yarı zamanlı dört tekerlekten çekiş sistemi olmak üzere gelişmiş; bir teknik mimari ile yollara çıkıyor. Profesyonel kullanımları desteklemek üzere ayrıca dört tekerlekten çekiş sistemi ALLGRIP PRO devreye giriyor. Merdiven şasi süspansiyon sistemi off-road sürüşlerinde daha güvenilir ve sağlam bir yapı sunarken; yeni Suzuki Jimny’de devreye alınan X-bağlantıları ve iki adet ilave çapraz bağlantı torsiyon rijitliğini daha da artırıyor. 37 derecelik yaklaşma açısı, 28 derecelik karın açısı ve 49 derecelik uzaklaşma açısı; yeni Suzuki Jimny’nin engelleri ve dik tepeleri, tamponlarını veya alt kısmını çizmeden tırmanmasına izin veriyor.

Atmosferik motor, 4 ileri vitesli otomatik şanzımanla kombine ediliyor. 4 ileri otomatik şanzıman da iyileştirilen özellikleriyle birliktedaha fazla yakıt ekonomisi vaat ediyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.