VW’nin en küçük ve en ekonomik SUV’u olacak: T-Cross

Alman otomotiv devi Volkswagen, her geçen gün artan SUV araç pazarına yeni bir model daha sunuyor. Bu kez sunumu üç farklı şehirde yapılan model Volkswagen T-Cross adını  taşıyor.
Alman dev, henüz Türkiye’ye getirmediği T-Roc adlı SUV’undan sonra şimdi de T-Cross modelini yollara hazır hale getirdi. Her iki modelin Türkiye’ye gelişi 2019 yılında gerçekleşecek.
Volkswagen Etkinlik Direktörü Ralf Brandstätter Amsterdam, Şangay ve Sao Paolo’da geçekleşen lansmanlar ile global bir ürün anlayışını vurguladıklarını söylüyor.
Yeni T-Cross için T-Roc’tan daha hesaplı bir etikete sahip olacağı söylendi. Yeni Volkswagen T-Cross 4 metre 11 santim boya ve 2 metre 56 santim genişliğe sahip.
Bu da onu yine kompakt sınıfta Tiguan gibi deneyimli bir oyuncusu daha var. Sanırız Tiguan fiyat ve kalite bazında daha yukarıya konumlanacak.
Yeni VW T-Cross öne ve arkaya 14 cm olarak hareket edebilen arka koltukları, 385 ile 455 litre arasında farklılık gösteren bagaj hacmine ek olarak arka koltukların yatırılması ile 1281 litreye kadar alan sunabiliyor.
T-Cross, dört turboşarjlı motor seçeneğiyle yola çıktı: 3 benzinli ve bir dizel. Benzinli motorların ikisi üç silindirli 1.0 TSI motorlar. Aralarındaki fark birinin 95 diğerininse 115 HP güç üretmesi.
Üçüncü seçenekse 150 HP’lik 1.5 TSI dört silindirli motor.
Aralığı tamamlayan 95 HP’lik 1.6 TDI dizel motor da dört silindirli. Motor seçeneklerinin en son Euro 6d-TEMP emisyon standardına uygun olduğu açıklandı.
Standart ekipmanlarda cömert davranılan yeni VW T-Cross, yaya izleme sistemi ve şehir içi acil durum frenleme sistemi ile alan izleme sistemi, şerit yardımcısı, yokuş kalkış desteği, proaktif yolcu koruma sistemi ve kör nokta tespit destek sistemi gibi teknolojilere sahip. Ek olarak arka trafik uyarısı, sürücü uyarı sistemi, otomatik adaptif cruise control ve park yardımcısı sistemleri de donanım paketlerinde yerini alacak.
Yeni ve gelişen bir segmente gözünü çeviren Volkswagen CUV (Crossover Utility Vehicles) adını verdiği bu sınıf  için 1 milyar Euro tutarında yatırım yapıyor.
T-Cross ile başlayan bu süreçte üretim merkezi olarak küçük Polo’nun üretildiği İspanya Navara’daki fabrika seçilmiş.
Son olarak Güney Amerika ve Çin pazarı için özel olarak hazırlanmış T-Cross modelleri de Pekin, Şangay, Sao Paola, Buenes Aires caddelerine çıkacak.
Leave A Reply

Your email address will not be published.