Dacia Spring Extreme yeni motor ve donanımla güçlendi

2023 yılında Türkiye pazarına çıkacak yeni otomobillerden tam elektrikli Dacia Spring Extreme motor ve versiyon ile genişliyor. Spring Extreme donanımıyla sunulan yeni ELECTRIC 65 motor 14 Ocak’ta Belçika’da tanıtılıyor.

Tam elektrikli Dacia Spring Extreme 65 Türkiye’de 2023 yılının üçüncü çeyreğinde satışa çıkacak.

Yeni EXTREME donanım diğer modellere de gelecek

Dacia, Brüksel Otomobil Fuarı’nda Spring’e outdoor görünümü kazandıran yeni Extreme versiyonun üzerindeki örtüyü kaldırıyor. Extreme donanımı önümüzdeki süreçte markanın dört ana modelinde (Spring, Sandero, Duster ve Jogger) de kullanılmaya başlanacak.

Spring Extreme, tamamen yeni “Arduvaz Mavi” renk ve özel tasarım unsurlarına sahip bir paket olarak, yollarda kendini farklılaştıracak.

Spring’in yeni versiyonunun tavan barlarında, yan aynalarında, jant göbeklerinde, bagaj kapağındaki Dacia logosunda ve aracın sis farlarının üstünde yer alan dekoratif parçalarda bakır kahverengisi tercih edilmiş.

BU renk ayrıca ön kapı panellerinin belirli bölümleri dışında havalandırma ızgaraları ve navigasyon ekranı çerçevesinde de kullanılıyor.

Ön kapılarda ve kapı altı kaplamalarında yer alan topografik tasarımların etrafında, kapılarla ön çamurluklar arasında Duster’ın kendine özgü şnorkel ekipmanına yapılan bir gönderme bulunuyor.

SPRING EXTREME, yeni motorla menzil artırıyor

Dacia, yeni Spring Extreme donanımı ile aynı zamanda tamamen yeni ELECTRIC 65 motorun da (65hp / 48kW) dünyadaki ilk tanıtımı gerçekleştiriyor. Sadece Spring Extreme ile sunulan yeni motor, yeni bir vites kutusu ile kombine edilmiş.

Bu vites kutusu daha uzun bir menzil için daha yoğun enerji geri kazanımı sağlıyor ve daha iyi bir hızlanma performansı için tekerleklere iletilen torku artırıyor.

Tamamen yeni ELECTRIC 65 motor ile Spring Extreme, WLTP ortalama döngüsünde 220 km ve WLTP şehir döngüsünde 305 km menzile ulaşabiliyor.

Satışa sunulduğu ülkelerde 2 yıldan kısa bir sürede 100 bin adedin üzerinde siparişle; elektrikli araç pazarının liderlerinden biri haline gelen Dacia Spring’in; 2023 yılının üçüncü çeyreğinde Türkiye’de kullanıcılarla buluşması planlanıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.