Tam elektrikli Volvo C40 sadece online satın alınabilecek

Volvo, Tesla 3 ve VW ID3 gibi modellere rakip tamamen elektrikli C40 modelinin ilk resmi görselini ve detayları paylaştı. Üretimi 2021 sonbaharında başlayacak C40 Recharge modeli coupe-SUV sınıfında yani crossover bir otomobil.

Ve aynı zamanda C30 ve C70 modellerinden beri kullanılmayan C adını da yeniden kullanmaya başlamanın ilki. Yeni model, Volvo’nun 2030 yılına kadar tamamen elektrikli hale gelme taahhüdünün de bir parçası. Tam elektrikli Volvo C40 sahip olduğu özellikleri ile pazara iddialı bir giriş yapacak gibi duruyor.

Yeni Volvo S60 Türkiye fiyatı

Tam elektrikli Volvo C40, 40 dakikada yüzde 80 şarj olacak!

C40’ın ayak izi ve yüzü XC40 Recharge ile hemen hemen aynı; tavan çizgisi ve arka kısımda önemli görsel değişiklikler var. Yeniden tasarlanan LED ışık imzaları, C sütunlarını uzatıyor; Tavan çizgisi XC40’tan yaklaşık 50 mm daha alçak.

Tam elektrikli Volvo C40

Üzerinde 78kWh batarya ile birlikte 402bhp güce sahip ikiz e-motorlar (her aksta bir tane) bulunan C40; dört tekerlekten çekiş ve yaklaşık 400 km menzil hedefiyle yola çıkacak. Volvo, C40’ın 40 dakikada yüzde 80’e kadar şarj edilebileceğini açıkladı.

İçeride, tıpkı bir XC40 gibi olacak yeni model; Android tabanlı işletim sistemine sahip devasa bir dikey ekrana sahip olacak. Her otomobil sınırsız mobil veri altyapısı ile birlikte yola çıkacak.

Volvo bu modeli yalnızca online olarak satışa sunacak. Ve yalın bir konfigürasyon seçeneği olacak.

Leave A Reply

Your email address will not be published.