En yeni BMW Türkiye’ye gelmeden defileye çıktı

2022 yılında Türkiye’ye gelecek modeller arasında yer alan yeni BMW i4, ünlü moda tasarımcıları Raisa&Vanessa’nın defilesinde kardeşleri iX ve iX3 ile birlikte boy gösterdi. BMW i işbirliğiyle; New York Fashion Week kapsamında düzenlenen dijital defilede ilk kez sahne alan tamamen elektrikli yeni Gran Coupe BMW i4, Türkiye’ye gelmeye hazırlanıyor.

Raisa&Vanessa’nın 2022 Sonbahar Kış koleksiyonuna tasarımı ve karakteri ile eşlik eden tamamen elektrikli yeni BMW i4; sürdürülebilirliğin çatısı altında toplanan özellikleri temsil etti.

Raisa&Vanessa kardeşler, tasarıma başlarken doğa ile ilişki kurmanın ve doğanın zamanıyla eşzamanlı olmanın ilk adım olduğunu söylediler. Yeni BMW i4’ün modern, zarif ve sportif tasarımını doğa dostu elektrikli teknolojisiyle birleştirmesinden de etkilendiklerini belirttiler.

Tamamen elektrikli yeni BMW i4 özellikleri

Geçtiğimiz yıl ekim ayında üretimine başlanan BMW’nin elektrikli ilk Gran Coupé modeli BMW i4 ailesi Türkiye yollarına adım atmak için gün sayıyor. BMW’nin elektrifikasyona giden yolu için önemli bir kilometre taşı olan i4, 4.78 metre uzunluğunda dört kapılı elektrikli bir sedan olarak yollara çıkıyor.

İki farklı versiyonla sunulacak olan yeni i4’te beşinci nesil eDrive elektrik motoru, güç elektroniği, şarj ünitesi ve yüksek voltajlı batarya teknolojisi kullanılıyor.

İlk seri üretim i4, eDrive40 ve i4 M50 olmak üzere yalnızca iki versiyondan oluşuyor. Tek bir elektrik motoru bulunan arkadan çekişli eDrive40, 350 beygir güç ve 590 kilometre menzil mesafesi sunuyor. Dört tekerlekten çekişli ve çift motorlu M50 versiyon ise 544 beygir güç üretebiliyor ve 510 kilometrelik menzil mesafesine sahip.

BMW i4, tüm versiyonlarında 80,7 kWh kapasiteli piller kullanılıyor. Yüksek voltajlı aküsü yaklaşık 35 dakika içinde yüzde 80 şarj olabiliyor ve 6 dakikalık şarjla 100 km gidebiliyor.

Tesla Model 3’ün gerisinde kalan M50, 3,9 saniyede 0’dan 100 km/s hıza çıkabiliyor. Tamamen elektrikli BMW i4, en hızlı versiyonunda en yüksek 225 km/s hıza ulaşabiliyor.

Yeni BMW i4 ve diğer 2022 modellerin Türkiye’ye ne zaman geleceğini buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.