Otomobilde Neler Oluyor, Önce Siz Öğrenin

Tamamen elektrikli yeni BMW iX3 Türkiye’de

Türkiye yollarındaki elektrikli araçların sayısı her geçen gün artıyor. Son olarak, tamamen elektrikli yeni BMW iX3 Türkiye fiyatı belli oldu. Elektrikli araç Türkiye’deki alıcılar için satın alınabilir durumda. Yeni BMW iX3 teknik özellikleri neler?

Konut otoparklarına şarj zorunluluğu

Yeni BMW iX3 Türkiye fiyatı

Borusan Otomotiv’in Türkiye distribütörü olduğu BMW, yeni modelini Türkiye’deki alıcılarla buluşturdu. Aracın fiyatı 950 bin TL olarak açıklandı. BMW iX3, Borusan Otomotiv’in Türkiye distribütörü olduğu BMW’nin “Seçim Gücü” adını verdiği ve mevcut modellerinde benzinli, dizel ve tamamen elektrikli olmak üzere tüm motor seçeneklerini sunmayı hedeflediği vizyonunun ilk ürünü.

yeni bmw ix3

Yeni BMW iX3 teknik özellikleri

Aracın teknik özellikleri dediğimizde tabii ilk merak edilen nokta menzil oluyor. Yeni BMW iX3 menzili, WLTP kriterlerine göre, 459 kilometre olarak karşımıza çıkıyor. Beşinci nesil eDrive teknolojisiyle gelen araç böylece ailenin mevcut diğer elektrikli modellerine göre yüzde 30 daha fazla güç üretiyor. Geliştirmeler neticesinde 286 bg maksimum güç ve 400 Nm maksimum tork üreten elektrikli motor otomobili 0’dan 100 km/s hıza 6.8 saniyede ulaştırıyor. Yeni BMW iX3, hızlı şarj istasyonlarında 10 dakikada yaklaşık 100 kilometrelik bir menzile kavuşurken yalnızca 34 dakikada pillerini yüzde 80 oranında şarj ediyor.

Bu arada beşinci nesil BMW eDrive teknolojisinin, Yeni BMW iX3’ün yanında BMW iX ve BMW i4 modellerinde de kullanılacak.

Kardeşi BMW X3’e kıyasla 7.5 santimetre daha yere yakın olan Yeni BMW iX3, dinamik ve başarılı bir yol tutuş sunuyor. Standart olan adaptif süspansiyon sayesinde değişken yol koşullarında bile güvenlik ve konfordan ödün vermeyen Yeni BMW iX3, ARB çekiş sistemi sayesinde yumuşak zeminlerde dahi şaşırtıcı bir çekiş gücü sağlıyor.

40:20:40 oranında katlanabilen koltuklara sahip aracın 510 litrelik bagaj hacmine sahip olduğunu da belirtelim. Koltuklar katlandığında ise bu hacim 1.560 litreye çıkıyor.

Adaptif LED Farlar, Otomatik Klima/3-Bölgeli, Isıtmalı Ön Koltuklar, Akustik Koruma, Otomatik Açılır Bagaj Kapağı, Panoramik Cam Tavan, BMW Live Cockpit Professional, Sürüş Asistanı Professional, Akıllı Telefon Arayüzü, Kablosuz Şarj/Bağlantı Sistemi, Park Asistanı Plus, Harman/Kardon Ses Sistemi ve BMW IconicSounds Electric gibi donanımlar araçta standart olarak sunuluyor.

Leave A Reply

Your email address will not be published.