Otomobilde Neler Oluyor, Önce Siz Öğrenin

TAYSAD Avrupa için Fenerbahçe Mesut Özil taktiği izleyecek

2021 yılına ünlü Türk kökenli Alman futbolcu Mesut Özil’i Arsenal’dan renklerine katarak başlayan Fenerbahçe, bu taktiğiyle otomotiv tedarik sanayicilerine de örnek teşkil etti. Türkiye Otomotiv Tedarik Sanayi Derneği (TAYSAD), 2020 yılı içinde başlattığı Türkiye’nin algı atağını genişletmek için de çalışıyor.

Bu nedenle önümüzdeki dönemde Almanya’daki Türk yöneticilerle buluşacağı bir etkinlik düzenliyor. Şimdiden 400’e yakın üst düzey Almanya’daki Türk ismini katılacağı toplantıda TAYSAD’ın atağı Fenerbahçe Mesut Özil taktiği olacak.

Bilindiği gibi geçtiğimiz aylarda Fenerbahçe Futbol Kulübü’ne transfer edilen Mesut Özil, ustalığını Türkiye için konuşturacak. Özil, Alman futbol anlayışı ve tekniğiyle yetişmiş dünyanın en önemli oyuncuları arasına adını yazdırmış bir isim. Şimdi Türkiye futbolu için ter dökecek.

Alman otomotivindeki 400 Türk yöneticiyle buluşacak

TAYSAD Başkanı Alper Kanca, uluslararası alanda otomotiv sanayinin yurtdışı algısını yükseltme çalışmalarındaki taktiklerini anlattı. Özellikle otomotivin kalbi Almanya’da ve aynı dönemde Fransa ve İngiltere’de ardından da İtalya ve İspanya’da etkinlikler düzenlenecek.

Bu yönde öncelikle Alman gazetelerinde röportajlar verdiklerini, ekler yayınladıklarını anlatan Kanca; son olarak yeni bir buluşma düzenlediklerini dile getirdi. Bu etkinlikte Almanya’da yetişmiş ve artık oradaki otomotiv şirketlerinin üst yönetimine gelmiş Türk isimleri Türkiye için çalıştırmanın yöntemini arayacak.

Avrupa otomotiv sanayiinde yönetici pozisyonundaki Türkiye kökenli isimlerin zaten iletişim içinde olduğunu söyleyen TAYSAD Başkanı Alper Kanca; “Alman ekolüyle yetişmiş Türk isimleri Türkiye’ye kazandırmanın peşindeyiz” dedi.

TAYSAD Almanya Çalıştayı’na katılacak bazı isimler
TAYSAD Başkanı Alper Kanca
Alper Kanca otomotiv sanayinin yurt dışındaki algısını yükseltmek ve yeni kapıların açılması için Türkiye Tanıtım Grubu (TTG) desteği ve Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçılar Birliği (OİB) işbirliği ile çalışmalar gerçekleştirdiğini duyurdu.

Kanca: Türkler Almanya’da çok önemli görevlerde çalışıyor:

“Otomotiv sektörümüz hakkındaki pozitif algıyı daha yukarılara çıkarmak. Almanya, Fransave İngiltere’ye odaklandık. Şu anda Almanya’ya yönelik çalışmalarımız var.

Burada doğrudan kurumsal ve bireysel müşterilere, tedarik sanayicilere, OEM’lere, aftermarket pazarının üst düzey yöneticilerine yani otomotiv sektöründeki karar vericilere ulaşmak istiyoruz.

Çalıştay’daki konuşmacılar arasındaki TOGG CEO’su Gürcan Karakaş’ın konuşmasının ilgi çekmesi bekleniyor

En önemlisi de Almanya’daki yönetici ve mühendislerle ortak çalışmalar yapmayı hedefliyoruz. Türkler Almanya’da çok önemli görevlerde çalışıyor. Onlara Türkiye otomotiv sektöründeki güncel gelişmeleri, yapılan çalışmaları ve sektörümüzün başarılarını anlatacağız. İlk olarak işe sanal bir konferansla başlayacağız, sonrasında da sanal ortamda bir çalıştay yapacağız.

Türk ve Alman otomotiv endüstrisinin ortak menfaatleri için çalışmak istiyoruz. Yani sadece Türkiye’ye değil Almanya’nın da faydasına olacak işler geliştirmeyi hedefliyoruz”

Leave A Reply

Your email address will not be published.