Tek depoyla 1.780 km

Çek otomobil üreticisi Skoda’nın amiral gemisi Superb 1.6 TDI tek depoyla 2.000 km’ye yakın yol gitti. 1.6 litrelik dizel motorla donatılan Superb GreenLine’ın tanıtımı için kat edilen yolda otomobil 100 km’de yalnızca 3.7 lt yakıt tüketimi gerçekleştirdi ve tek depoyla 1.780 km yol gitmeyi başardı.

Eylül ayının ortalarında düzenlenecek 2015 Frankfurt Otomobil Fuarı’nda lansmanı yapılacak olan Superb’in 1.6 lt TDI versiyonu 6 ileri manuel şanzımanla kombine ediliyor.

Standart Superb’da da kullanılan 1.6 TDI motorda start-stop sistemi ve fren enerjisi geri kazanımı standart olarak bulunuyor. Yeni GreenLine’da daha geniş şanzıman dişli oranına, SCR’ye (Seçiçi Katalitik İndirgeme) ve aerodinamik gövdeye yer veriliyor.

Skoda Superb GreenLine; Active, Ambition ve Style donanım seviyeleriyle satışa sunulacak.

Önceki İçerikOtomobilin Hussein Bold’u oldu
Sonraki İçerikTürkiye’deki otomotiv üreticilerine iyi haber
20 yıllık gazeteci ve görsel yönetmen. Akşam Gazetesi'nde uzun yıllar otomotiv sayfalarının tasarımını yönetti. Kuruluşudan bu yana otoajanda.com ile çalışıyor. Otomotiv haberciliği ve görsel yönetmenlik uzmanlık alanları arasında başta geliyor. Uzun otomobil yolculukları, test sürüşleri en önemli hobileri arasında.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz