Temsa yeni CEO ile yeni rotasını ortaya koydu

Bir süre önce İsviçre merkezli True Value Capital Partners fonu tarafından Sabancı Holding’den satın alınan Temsa; şirketine yeni CEO olarak Aslan Uzun atandı. Aynı zamanda Temsa’nın Yönetim Kurulu Temsilcisi pozisyonuna da getirilen Uzun, son olarak STFA Grubu’nda CEO ve İnşaat Grubu Başkanı idi.

Kariyeri Ford Otosan’da başladı

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Makina Yüksek Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Aslan Uzun; kariyerine 1988 yılında Koç Grubu’nda başladı. Uzun, Koç Grubu’nda Ford Otosan’da başlayan 17 yıllık kariyerinde; son olarak Ram Dış Ticaret Başkan Yardımcısı ve TNT Lojistik İş Geliştirme Direktörü olarak görev yaptı.

2004 yılından itibaren Ceva Lojistik’in Türkiye, Yunanistan, Balkanlar, Mısır ve Orta Asya’dan Sorumlu Başkanı görevini yürüten Uzun; sonrasında Toros Tarım’ın Başkanı olarak görevini üstlendi. 2013 yılından itibaren Enerya Genel Müdürü ve STFA Enerji Grubu Başkanlığı görevini yürüten Aslan Uzun; Temsa’ya katılmadan önceki son görevinde STFA Grubu’nda CEO ve İnşaat Grubu Başkanı görevlerini sürdürüyordu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.