TEMSA yeni elektrikli otobüsü için Almanya’da lansman yapacak

Dünyanın en önemli ticari araç fuarlarından Hannover IAA Transportation 2022, 19-25 Eylül 2022 tarihleri arasında kapılarını açmaya hazırlanıyor. 40 farklı ülkeden 1.200’ün üzerinde katılımcının kayıt olduğu etkinlik; elektrikli ticari araç lansmanlarıyla gündeme oturacak. TEMSA yeni elektrikli otobüsü için 4 yıl aradan sonra ilk kez fizik yapılacak Hannover IAA 2022 Fuarı’nı seçti.

Türk üreticilerin de geniş bir katılım göstereceği fuarda; TEMSA seri üretime hazırladığı beşinci elektrikli otobüsü LD SB E’nin tanıtımını gerçekleştirecek. LS SB E’nin tanıtım etkinliği, organizasyonun basın günü olan 19 Eylül’de, saat 12:00’da TEMSA standında yapılacak. TEMSA, lansmanını yapacağı LD SB E’nin dışında yenilenen Avenue Electron ve HD modellerini de Hannover 2022 IAA etkinliğinde sergileyecek.

Hannover IAA Transportation, 2020 yılında pandemi nedeniyle kapılarını açmamıştı. 4 yıl aradan sonra yeniden fiziki buluşmaya sahne olacak etkinlik; 19 Eylül’de basın günü ile başlayacak ve 25 Eylül’e kadar devam edecek.

Temsa yeni elektrikli otobüsü için Avrupa sahnesine çıkıyor

Hannover’deki Almanya gösterisi ve 5. elektrikli otobüsleri hakkında ilk açıklamayı yapan TEMSA CEO’su Tolga Kaan Doğancıoğlu; tüm zorlayıcı koşullara rağmen, elektrifikasyon odaklı küresel büyüme stratejilerini uyguladıklarını ifade ederek, şunları dile getirdi:

Dünyanın en önemli ticari araç fuarlarının başında gelen IAA Hannover Transportation’da tanıtımını gerçekleştireceğimiz yeni elektrikli otobüsümüz LD SB E; bu kararlılığın en somut göstergesi. Bugün seri üretime hazır hale getirdiğimiz 5 farklı aracımız; sürdürülebilirlik ve teknoloji üzerine inşa ettiğimiz esnek, çevik, dinamik iş yapma kültürümüzle, ülkemizde ve tüm dünyada elektrikli araç seferberliğinin vazgeçilmez oyuncuları arasındayız. Türkiye’de doğup büyüyen bir marka olarak, bu gibi etkinliklerde ortaya koyduğumuz bu güçlü vizyon, TEMSA’nın ve Türk sanayisinin katma değerli üretim tutkusunu ortaya koyması adına da çok önemli. Bugün İsveç’ten ABD’ye, Romanya’dan Fransa’ya kadar yollara çıkan elektrikli araçlarımız, genişleyen ürün gamımızla birlikte yakında çok daha geniş coğrafyalarda yerini alarak sürdürülebilir geleceğe katkıda bulunmayı sürdürecek.”

4 elektrikli otobüs modeli üretime hazır

  • Son iki yıldır Sabancı Holding ve PPF Group (Skoda Transportation) ortaklığında faaliyet gösteren TEMSA, bugün itibarıyla 4 farklı elektrikli araç modelini seri üretime hazır hale getirmiş durumda.
  • ASELSAN ile birlikte, Türkiye’nin ilk yerli elektrikli otobüsünü geliştiren TEMSA, bunun dışında 12 metrelik Avenue Electron ve 9 metrelik MD9 electriCITY modellerini de dünyanın farklı coğrafyalarına ihracat ediyor.
  • Bu araçların yanı sıra, TEMSA geçtiğimiz aylarda da ABD pazarı için özel olarak geliştirdiği TS 45E modelinin lansmanını gerçekleştirmişti.
  • Yaklaşık 2 yıl boyunca, dünyanın en önemli teknoloji şirketlerinin bulunduğu Silikon Vadisi’nde test sürüşleri gerçekleştiren TS 45E, tüm testleri başarıyla tamamlayarak pazara sunulmuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz