Temsa’da yeniden yapılanma

 

Sabancı Holding şirketi Temsa, satışı ve ortaklık söylentilerinin arasında gözünü Almanya ve Amerika'ya çevirdi. Bu operasyonlarda yeni genel müdürünü de belirleyen Temsa, ofisini de taşıdı.

 

OFİSİNİ TAŞIDI, YENİ MÜDÜR ATADI

Yeniden yapılanma konusunda ilk bilgileri veren Temsa Global Genel Müdürü Dinçer Çelik, Almanya'ya yeni bir genel müdür atandığını belirterek, şöyle devam etti:

"Daha önce İtalya, Avusturya ve İsviçre bölge sorumlusu olarak görev yapan Umut Kamay, Almanya’ya Genel müdür olarak atandı.”

Almanya ofislerini müşterilerin de kolay ulaşabileceği yeni bir merkeze taşıdıklarını belirten Çelik, hem Almanya hem de Avusturya operasyonlarında yeniden yapılandnıklarına dikkat çekti.

Satış sonrası hizmetler organizasyonunu da geliştirmeye karar verdiklerini ve bu birimi de yeninden yapılandırdıklarını dile getirdi. Yeni bir servisin oluşturulmasının da tamamlandığı verilen bilgiler arasında yer alıyor. Araçların kontrolleri, teslimat öncesinde son kez bu serviste yapılacak. Bu servis merkezi, Temsa'nın Avrupa'nın diğer noktalarına kolay ulaşımına da izin verecek bir üs bölgesi olması planlanıyor.

 

Yılın ikinci yarısında Euro 6 araçlar 

 

Almanya pazarında yılın ikinci yarısında çok daha iddialı bir konuma geleceklerini de belirten Dinçer Çelik, “Yılın ikinci yarısından itibaren Euro 6 normuna sahip LD, Safir ve Yeni Avenue araçlarımızı pazara sunacağız. Bu araçlarla pazarda yeni müşterilere ulaşacağımızı ve araç kapasitemizi büyüteceğimize inanıyoruz” diye konuştu. 

Amerika Birleşik Devletleri pazarında 4 yılda 3 ürünle 300 araçlık kapasiteye ulaşan Temsa, bu pazarın ihtiyaçlarına yönelik ürün gelişimlerini sürdürüyor.

TS35, TS30 ve bu yılın başında Amerika pazarına sunulan TS45, Türk şirketin Amerikan pazarındaki şansını artırıyor.

Adana'daki tesislerinde üretim yapan şirket, şimdi  “Almanya’da olursan, her yerde olursun” anlayışını benimsiyor.

 

 

 

 

 

 

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.