Tesla kampanyasında filo müşterilerine ek indirim

Tesla, fiyat değişikliklerinde yeni bir etaba geçti. Son iki ayda fiyatlarını bir indirip, bir kaldıran Tesla, şimdi de filo müşterilerine yönelik indirim açıkladı. İndirim 2250 euro ve üç ay içinde teslim edilecek Tesla modellerini kapsıyor.

Tesla, fiyat hareketlerinde “agresif oynamaya” devam ediyor. Bu kez agresif fiyatlandırma Alman ticari müşterileri için kafa karıştırıcı… 

Tesla adına  konuşan bir şirket sözcüsü pazartesi günü (15 Mayıs 2023) yaptığı açıklamada, şirketin filo müşterileri için 2.250 Euro’luk (2.447 dolar) ek bir indirim teklif ettiğini söyledi.

Kampanyalı satışlar, Ağustos ayı sonuna kadar teslim edilecek tüm Model 3 ve Model Y araç siparişlerinde geçerli olacak.

Bu durumda devlet destekleri de dahil edildiğinde indirimler 9.750 avroya kadar çıkabiliyor. (Tesla Model 3 fiyatının yaklaşık yüzde 30’u ve Model Y’nin kabaca yüzde 25’ine denk geliyor.)

Şirket araçları, pek çok ülkede olduğu gibi Alman otomobil pazarının önemli bir kısmını oluşturuyor. Vergi teşvikleri, onları işverenler için avantajlı hale getiriyor.

Kampanyanın 1 Eylül’de sona erecek, ticari kuruluşlara yönelik bir hükümet programının son aylarına denk gelecek şekilde zamanlanmış olmasına dikkat çekiliyor.

Tesla kârını düşürse de indirim yapıyor

Tesla, bu yılın başlarındaki agresif indirimlerin kârlılığı önemli ölçüde etkilemesinden sonra bile talebi canlandırmak için fiyatları düşürmeye devam edeceğini belirtiyor. Benzer stratejilerin geçmişte diğer otomobil üreticilerinde geri teptiğini hatırlatmak gerekiyor.

 

BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Renault yeni SUV modelinde havacılıktan esinlendi

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.