Dünyada hiç bir otomobil, bu kadar uzun yol gitmedi

Dün gece hepimiz uyurken ne oldu? Bir otomobil tanıtımı yapıldı. Sıradan tanıtımlardan farklıydı.

0-100 hızlanması 3 saniyenin altındaki henüz satışa çıkmamış Tesla Roadster adındaki elektrikli bir otomobil, 2.250 tonluk dünyanın en büyük roketiyle Mars ‘a doğru yola koyuldu. Tesla uzayda …

Tam da düşündüğünüz gibi. Şu anda uzayda 6 ay sonra Mars’a ulaşmak üzere parlayan, kırmızı renkli üstü açık bir Tesla yol alıyor.

Otomobilin direksiyonunda otomobilin de sahibi olan uzay araştırmaları şirketi SpaceX ‘in tasarladığı astronot giysili bir manken bulunuyor.

David Bowie’nin Space Oddity parçasının eşliğinde uzaydan dünyaya el sallıyor. Yayınlanan fotoğraflardan da görülüceği gibi ön camından dünya yer küresi görünüyor.

Tesla Roadster, direksiyonunda cansız bir mankenle uzaya açıldı.

Bu bir film tanıtımı değil, gerçek. Tamamen gerçek. Yukarıdaki görüntüden bahsetmiyoruz tabii ki, bu bir fotomontaj. Ama Tesla uzayda …

Dünyanın en büyük roketi dün gece uzaya fırlatıldı. 2.250 ton ağırlığındaki roket çıkmakla kalmadı ana taşıyıcılar dünyaya sağ salim geri döndüler. Bu operasyonun maliyeti 90 milyon dolar olarak açıklandı. NASA yapsaydı 1 milyar doları geçerdi deniyor.

Geride kalanların yolculuğu 6 ay sürecek ve Mars’a inişi ile sona erecek.

Tesla, uzaya otomobil gönderdi.

Mars’taki oto, dünyadan kontrol edilebilir mi?

En zengin Amerikalılardan Elon Musk’ın şirketi Tesla, Mars’a 2020 yılında satışa çıkacak bir otomobilini kargoladı. 77 milyon km uzaklıktaki bir gezegene yollanan elektrikli Tesla, dünyada en uzun yol kateden otomobil olacak.

Daha önce hiç bir otomobil çalışır veya çalışmaz haliyle bu kadar menzile sahip olmadı. Yolculuk tamamlanır mı? Henüz belli değil ama reklam konusunda kelimenin tam anlamı ile çığır açtılar.

Belki de uzayda böyle görünüyor…

Bugün bütün dünya medyası uzaya giden Tesla’yı konuştu. Televizyon kanalları, dünyanın dört bir yanında uzaydaki Tesla videosunu yayınladı. Sosyal medya adeta Uzaydaki Tesla ile yıkıldı. Otomobil tanıtımında yeni bir adım atıldı.

2020 yılında yollara çıkacak bir otomobilin bir örneği bugünden uzaya gönderildi. 2020 yılındaki tanıtımı kim bilir nasıl bir senaryo üzerine ilerleyecek. Araç geri mi getirilecek, yanına yeni araçlar mı gönderilecek?

2020 yılında sürpriz içerikte bir tanıtım mümkün.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.