Tesla Model Y Türkiye fiyatı açıklandı

tesla almanya fabrikası

Tesla, 4 Nisan 2023 itibariyle Türkiye’de ilk aracını satışa çıkaracağını açıkladı. Son yılların gelişen markasının önemli modeli Tesla Model Y Türkiye fiyatı 1 milyon 548 bin liradan başlıyor.

Tesla Türkiye fiyatları

Tesla Model Y Türkiye fiyatları
Tesla Model Y Türkiye fiyatı açıklandı.

Model Y menzili ne kadar?

Baz versiyon 204 HP güç üreten bir elektrikli motora sahip. Tesla Model Y 0’dan 100 km hıza 6.9 saniyede çıkabiliyor. Tek şarj ile 455 kilometre yol alabilen Model Y, otonom sürüş sistemlerini de üzerinde taşıyor. Arkadan itişli ve dört çekişli versiyonları bulunuyor. Tesla Model Y Türkiye fiyatı rekabetçi olarak değerlendiriliyor.

2022 yılında otoajanda.com olarak görüştüğümüz Tesla Türkiye CEO’su Kemal Göçer, o dönemde dolu bir Volkswagen Passat fiyatına Tesla satacaklarını söylemişti. Rekabetçi bulunan Model Y fiyatları, araca yönelik talebin karşılanabildiği kadarıyla tutacağı şeklinde değerlendiriliyor.

 

 

 

Önceki İçerikAlfa Tonale Plug-In Hybrid Q4 ile 0-100 6.2 saniye
Sonraki İçerikNissan Türkiye düşük faizli kredi için Garanti BBVA ile anlaştı
Gazeteci, radyo programcısı, TV yorumcusu. 1989 yılında ekonomi gazeteciliğine başladı. 1999 yılında Hürriyet Grubu'nun yayınladığı haftalık Ekonomist Dergisi'nde otomotiv editörü oldu. 2006-2011 yılları arasında Akşam Gazetesi'nde Otovizyon köşesinde otomobil odaklı makaleler yazdı. 2011 yılında Otoajanda.com sitesini kurdu ve halen yayın yönetmeni olarak görev yapıyor. TV yorumculuğu ve radyo programcılığı ise son dönemdeki etkinlikleri arasında öne çıkıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz