TOFAŞ’a 19.8 milyonluk vergi cezası

TOFAŞ'a yönelik vergi incelemesi sonuçlandı. Vergi idaresinin yaptığı inceleme sonucunda Türkiye'nin üçüncü büyük şirketine 19.8 milyon TL vergi cezası kesildi.

TOFAŞ tarafından yapılan açıklamada şu görüşlere yer verildi:

"16.12.2013 tarihli açıklamamızda belirtilen 2008, 2009 ve 2010 yılları ile ilgili vergi incelemelerimizin devamı niteliğinde olarak, 2011-2012 mali yılları ile ilgili, Şirketimiz bünyesinde yapılan vergi incelemesi neticesinde hazırlanan Vergi İnceleme Raporları, Vergi Denetim Kurulu İstanbul Büyük Ölçekli Mükellefler Grup Başkanlığı tarafından Şirketimize iletilmiştir.

 

Vergi İnceleme raporlarında, dar mükellef kurumlara yapılan bazı ödemeler stopaj ve sorumlu sıfatıyla KDV açısından eleştiri konusu yapılmış, gecikme cezası hariç olmak üzere; 2011 yılı için 5,1 Milyon TL vergi aslı, 5,1 Milyon TL vergi ziyaı cezası, 2012 yılı için 4,8 Milyon TL vergi aslı,  4,8 Milyon TL vergi ziyaı cezası talep edilmiştir.

 

Sözkonusu raporlarda ilgili olarak tüm yasal haklarımız kullanılacaktır. Konuyla ilgili gelişmeler özel durum açıklamalarına ilişkin düzenlemeler kapsamında yatırımcılarımızla paylaşılacaktır."

TOFAŞ'a yapılan ilk incelemede kistenen vergi cezası 67 milyon liraydı. 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.